Україна лідирує серед країн за показником зростання зарплати

Україна лідирує серед країн за показником зростання зарплати

У зв'язку з ростом реальної мінімальної зарплати, Україна очолила міжнародний рейтинг.

Відповідні відомості були оприлюднені і опубліковані платформою Picodi.

Детальніше про зростання мінімальної зарплати в Україні

Розмір реальної мінімальної зарплати українців в минулому році збільшився на 27%. Таким чином, в січні 2021-го року мінімально допустима оплата праці в місяць дорівнює 171 долару, що, до слова, істотно менше встановленої в більшості інших держав.

Проте саме показник зростання реальної мінімальної заробітної плати перевищив його торішній рівень (з 3 802 грн до 4 830 грн), що вивело нашу країну на перше місце рейтингу.

Детальніше про рейтинг, очолюваний Україною

Серед 56 країн - учасниць рейтингу зростання мінімальної зарплати, кращий показник виявився у України завдяки встановленому Кабміном розміру "мінімалки".

Розмір мінімальної зарплати українців перевищує її рівень у білорусів (134 долара) і росіян (146 доларів). Проте, він значно менший, ніж у поляків (546 доларів) і чехів (605 доларів).

Як би там не було, але, згідно з даними платформи, якщо перерахувати зарплату українців на долари, можна побачити, якою низькою вона є - всього 171 $.

Приєднуйтесь до нашого каналу і читайте новини економіки в Viber!  Читайте нас в Telegram

Зростання мінімальної зарплати в Німеччині склало 1,5%, в Польщі - 9,8%, а в Білорусі - 6,7%.

Два роки поспіль Казахстан опиняється на останньому місці цього рейтингу. Справа в тому, що при відсутності змін в мінімальній оплаті праці, тут підвищилися страхові внески і відбулося зменшення "чистої" зарплати в порівнянні з минулим роком.

Варто зазначити, що рейтинг співвідношень цін до зарплат демонструє реальну картину - там Україна займає 40-е місце з 56. Розмір вартості мінімальної продуктової корзини на початку 2021-го року досягає позначки в 1724 грн., що на 7,82% перевищує торішній.

Раніше MY.UA повідомляв і інші новини України та світу.

Так, ми писали, що на думку політичного експерта Дмитра Співака, Уряд України знову робить з українців ідіотів.

Не пропустіть наші актуальні новини на каналі в Twitter та читайте нас у Flipboard!

Источник
Поделиться сюжетом