Долар в Україні зараз міг би коштувати не більше 11 гривень за версією щорічного індексу Біг-Мака, який складається вже понад 30 років. 

Видання зі світовим ім'ям The Economist опублікувало свій новий рейтинг оцінки валют

Так за даними видання, на зараз українську гривню недооціненою на 61,1%. На сьогодні в Україні Біг-Мак коштує 62 гривні, тоді як американський бургер коштує 5.66 доларів в США. Ділимо одне число на інше і отримуємо результат - 10.95. Саме стільки має бути реальний курс долара в Україні за індексом Біг-Мака, зазначається у виданні. 

На перше місце недооціненої валюти видання цього року внесло валюту Лівану. А ось першість у переоцінених грошей дісталось швейцарським франкам. 

Зазначимо, такий рейтинг почали складати у 1986 році і основу розрахунків взяли ціну звичайнісінького бутерброда. Фінансисти пояснили свій вибір тим, що гамбургер Біг-Мак - це своєрідний аналог продуктового кошика: адже в ньому є і хліб, і м'ясо, і овочі. Інший важливий момент - цей гамбургер можна придбати практично в кожній країні світу.

Як же вираховують за цим індексом: недооцінена валюта чи переоцінена? За відправну точку беруть ціну на Біг-Мак у Сполучених Штатах Америки, країні звідки долар родом. А далі порівнюють із вартістю такого ж бургера у будь-якій іншій країні. 

Щоправда такий рейтинг для визначення курсової політики не береться до уваги жодними світовими банками і жодною економікою.

Автор:
Надія Роман
Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом