КИЇВ. 18 січня. УНН. У Верховній Раді України зареєстрували законопроекти, які передбачають законодавче врегулювання проявів сексизму у суспільстві. Зокрема, за таке правопорушення передбачатимуться штрафи або адміністративний арешт. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт ВРУ.

Законопроект №4598 має на меті створити нормативне підґрунтя для заборони проявів сексизму у суспільстві. Зокрема, пропонується роз’яснення самого терміну сексизм - будь-які дії, жести, візуальні прояви, вимовлені або написані слова, практика або поведінка, в основі яких лежить ідея про те, що людина або група людей гірші через свою стать, та які проявляються в публічній або приватній сферах, у мережі Інтернет або поза нею і скеровані на:

- порушення власної гідності або прав людини чи групи людей;

- сексуальну, психологічну шкоду або страждання особи чи групи осіб;

- створення загрозливого, ворожого, принизливого або образливого середовища; перешкоджання незалежності або повноцінному здійсненню прав людини з боку особи чи групи осіб;

- підтримку та посилення ґендерних стереотипів.

Іншим законопроектом №4599 передбачається відповідальність за прояви сексизму у суспільстві. У Кримінальному кодексі пропонується доповнити статтю 173-2. Громадян за прояв сексизму чекатиме або штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів громадян, або громадські роботи від 30 до 40 годин. Також передбачається адміністративний арешт до 7 діб. Якщо ж правопорушення буде вчинене повторно, то людині може загрожувати адміністартивний арешт до 15 діб.

Додамо, обидва законопроекти зареєстровані народними депутатами від фракції "Слуга народу".

Нагадаємо, як розповіла УНН кандидат психологічних наук, медичний психолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова, сексизм у суспільстві зустрічається як стосовно жінок, так і стосовно чоловіків. Щоб зменшити поширення гендерної дискримінації, не варто підтримувати жарти, що принижують гідність людини залежно від її статевої приналежності.

Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом