Коментар "Могла бути написана тільки божевільним" на відомій картині "Крик" художника Едварда Мунка залишений самим автором роботи. Такого висновку дійшли куратори Національного музею мистецтва, архітектури і дизайну Норвегії, якому належить полотно.

Про це повідомляє Artnet News.

Експерти зробили висновок про авторство тексту на картині після дослідження роботи за допомогою інфрачервоного випромінювання, а також вивчення почерку художника. Мистецтвознавці вважають, що Мунк міг надписати картину у відповідь на критичну оцінку його роботи громадськістю. Після того як "Крик" був уперше виставлений у Норвегії в 1895 році, критики почали активно обговорювати психічне здоров’я художника. Один зі студентів-медиків стверджував, що автор роботи не при здоровому глузді. Міркування про його психічне здоров’я глибоко зачепили Мунка, він постійно повертався до цієї теми в різних листах і замітках.

Куратор норвезького музею Май Брітт Гуленг вважає коментар, залишений автором на своїй роботі, болючим і саркастичним. На думку Гуленга, Мунк міг зробити напис під час нападу меланхолії або у стані алкогольного сп’яніння. Експерт зазначив, що фраза про божевілля є одночасно провокацією та закликом до поваги.

Нагадаємо, що аукціонний будинок Christie's виставив на торги марсіанські, місячні та інші рідкісні метеорити. Серед метеоритів, виставлених на аукціон, кам'яний метеорит вагою 7,2 кілограма, який зберігав стабільну орієнтацію протягом усього падіння. Завдяки цьому на його поверхні залишилися хитромудрі борозни. Експерти вважають, що лот може піти на торгах за 50-80 тисяч доларів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Автор:
Яна Коваль
Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом