Місто Лозова у Харківській області - без води, домівки 70 тисяч жителів відрізані від водопостачання. Причина - аварійний водогін завдовжки 30 кілометрів, який капітально не ремонтували від моменту побудови, а це приблизно 40 років.

Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30. 

Головна новина - зміна режиму роботи шкільних та дошкільних закладів Лозової. У дитячих садочках на час вимушеного зневоднення будуть зведені групи. Тобто за бажанням - можуть приводити дітей. А от школи на найближчі два дні йдуть на дистанційне навчання - там вже навчилися запасатися водою. 

Місто Лозова та ще два довколишні селища потерпають через велику аварію на трубопроводі ще від минулого тижня. Відтоді воду дають погодинно - вранці та ввечері, і то не завжди. Пощастило тим, хто живе на нижніх поверхах - вони хоч встигли зробити запаси. А от до верхніх поверхів вода не дійшла. На вулицях Лозової зранку чимало людей із порожніми пляшками, які купують воду на розлив.

Відео Новини України: 70 тисяч людей у Харківській області залишились без води

Лозова залишається без води. Домівки 70 тисяч мешканців Харківської області відрізали від водопостачання. Через аварію місто та два селища опинилися на сухому пайку. Коли вода з'явиться – дивіться далі.  

Комунальники знайшли аварійне місце ще вчора. Виявилося, що труба майже метр у діаметрі тріснула просто під залізничними коліями. Але коли взялися за роботу, виявили - вода витікає не лише тут. Станом на цю хвилину водогін полатали і тепер випробовують на міцність. Жодна влада не спромоглася цей водогін капітально реконструювати, лише латали дірки. А магістраль вже потребує повної заміни, адже дві гілки майже по 30 кілометрів кожна - місцями зношені більш ніж на 90%. Все, що зробили чиновники зараз - розробили проєкт реконструкції.

Вартість реконструкції 60 кілометрів магістралі – понад 750 мільйонів гривень, кажуть чиновники. Проте навіть таких грошей у місцевих бюджетах нема. Вчергове залатати дірки комунальники обіцяють вже скоро. Кажуть, що завтра вранці вода буде в оселях. 

Нагадаємо, що Вилкове в Одеській області затоплює нечистотами. У місті за борги з електроенергії відключили насосні станції - це привезло до зупинки вакуумної каналізації.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Автор:
Юлія Семененко
Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом