У вівторок, 4 травня 2021 року, у Чернівцях на площі Філармонії відбудеться великодній концерт ансамблю народної музики "Плай", інформує pogliad.ua.

Керівник - заслужений артист України Микола Гакман. Солісти - заслужений артист України Володимир Фісюк та Богдана Зайцева-Чебан. Ведуча - заслужена артистка України М. Фантух.

Як повідомляє Чернівецька обласна філармонія ім. Д. Гнатюка, захід розпочнеться о 15.00 годині.

Ансамбль "ПЛАЙ" був створений восени 1994 року в м. Чернівці. Назва "ПЛАЙ" означає українською і румунською мовами стежечку, пасовище у горах. Ансамбль складається з шести професійних музикантів. Основними інструментами, на яких грають учасники ансамблю, є: скрипка, акордеон, цимбали, контрабас, кларнет, сопілка. У програмах використовуються також окарина, най, дводенцівка, тилинка, кавал, саксофон та різновиди сопілки. Крім гри на інструментах всі учасники ансамблю ще й співають.

Колектив грає фольклор, характерний для півночі Буковини. Історично цей край склався як багатонаціональний, тому й фольклор Буковини дуже різноманітний та цікавий. Тут відчувається вплив і українського, і гуцульського, і румунського, і польського, і угорського фольклору, а також фольклору інших народів. Все це розмаїття відображено і в репертуарі колективу, який нараховує сьогодні біля ста п’єс та пісень. Якщо на початку своєї творчої кар’єри у репертуарі ансамблю було більше чистого фольклору, то з часом, репертуар став розширюватись, і музиканти почали включати в свої програми обробки фольклору, а також й авторські п’єси, написані в народному стилі.

Теги по теме
новости Черновцов музыка Пасха концерт
Источник материала
Поделиться сюжетом