Львів сьогодні святкує 765-річницю від дня заснування. Через пандемію масових заходів немає. Але зовсім не відзначити цей день у місті Лева не могли. Тож провели лише урочистий церемоніал почесної варти.

Про це йдеться вТСН.16.45.

Так день міста святкують уперше -  Львів поринув в атмосферу початку XIV сторіччя завдяки учасникам воєнно-історичного клубу. Місто опинилось у Середньовіччі всього на 15 хвилин. Спершу сурмачі виконують гімн міста. Далі біля Ратуші вишикувались середньовічні лицарі, вони утворюють коридор. Ним знаменоносець виносить штандарт міста. Далі на конях під’їжджають король і королева у супроводі вершників. Один з них передає меру Львова символічний ключ від міста.

Організатори дійства кажуть, мали на меті показати як виглядала почесна варта 700 років тому. А ще нагадати, чому Львів називають королівським містом, містом Лева. «Україні не 30 років, нашому роду, нашій нації сотні і тисячі років, тому ми відображаємо спадкоємність і причинної наслідковий зв’язок між українським середньовіччям, ренесансом, модерном і теперішнім часом», - каже учасник церемонії Володимир Лазор.

На самкінець під виконання  гімну на флагштоці підняли прапор міста. Зробили це медик «ковідного» відділення і військовий - так би мовити сучасні лицарі.

За церемонією спостерігало зо дві сотні людей. Переважно це перехожі і туристи, які випадково стали свідками дійства. Кажуть, попри карантин, атмосфера свята у місті є. «765 річниця Львова - це свято. Львів - це королівське місто, столиця королівства Галичини і Володимирщини. В ХІІІ столітті до XIV століття це було королівство русі України і безсумнівно, що ми повинні цей статус і сьогодні згадувати», - переконаний львів’янин Віктор Ідзьо.

Відео Новини України: як львів'яни святкують "карантинний" день міста

Карантинний день міста. Львів сьогодні святкує 765-ту річницю від дня заснування. Через пандемію масових заходів немає. Але зовсім не відзначити цей день у місті Лева не могли. Тож провели лише урочистий церемоніал почесної варти.    

Глядачів постійно закликали тримати дистанцію і одягати маски, щоб святкування було безпечним. Адже місто лише десять днів тому вийшло з «червоної» зони.

Церемонія почесної варти популярна у європейських країнах. Наприклад у Великій Британії та Литовській Республіці. І от у Львові теж вирішили запровадити нову традицію. Єдине - вона буде не щоденна, влаштовуватимуть її лише на день міста.

Автор:
Наталія Волосацька
Источник материала
Поделиться сюжетом