KAN Development планує створити еко-парк на території урочища Горбачиха в Києві – Ніконов
KAN Development планує створити еко-парк на території урочища Горбачиха в Києві – Ніконов

KAN Development планує створити еко-парк на території урочища Горбачиха в Києві – Ніконов

РБК-Україна

Компанія KAN Development планує побудувати Еко-парк на території урочища Горбачиха.

Про це повідомив засновник компанії KAN Development Ігор Ніконов в інтерв'ю РБК-Україна.

"У нас є в оренді ділянка на Лівому березі. Це частина урочища Горбачиха-територія на березі Десенки, де проходить з'їзд з нового Подільсько-Воскресенського мосту. Він може стати дуже цікавим проектом для міста. Там можна створити Еко-парк, громадський центр, зробити те, чого в Києві ще немає. І ми готові це реалізувати. Більш того, вже 15 років ми платимо за нього місту орендну плату. Але досі не починали проект", - розповів Ніконов.

За його словами, реалізація проекту досі не розпочата через те, що у місцевих жителів залишилися не найкращі враження від попередніх забудовників, які не виконували свої обіцянки і не погоджували свої дії з громадськістю.

"Ми пожинаємо плоди всіх тих недобросовісних забудовників, які починали будівництво без узгодження з місцевими жителями або обіцяли одне, а робили інше. І зараз ми зіткнулися з упередженням проти забудови як такої. За документами, за якими ми є землекористувачем цієї ділянки – це земля під житлове будівництво. Ми сьогодні разом з місцевими жителями та активістами працюємо над ініціативою створення унікального першого в Києві еко-парку на території Горбачихи. Нещодавно проводили зустріч з жителями сусідніх будинків і побачили, що у них абсолютно нормальна реакція. Вони прийшли на зустріч, ставили безліч питань, і ми були в конструктивному діалозі. Все це є на відео. Люди, які там живуть, підтримали ідею еко-парку з відкритим доступом, туалетами, лавками, освітленням, і щоб за цим всім стежили і доглядали", ‒ стверджує засновник KAN Development.

Як розповів Ігор Ніконов, у його компанії вже налагодився діалог з громадськістю і створення еко-парку вже на стадії проектування. Їх головне завдання – зберегти унікальну екосистему і створити комфортне середовище для жителів мікрорайону.

"Ми чітко пояснили, що наше завдання – зберегти унікальну екосистему. Наша команда готова підійти дуже дбайливо до питання, зберегти всю біосистему, зробити перший в Києві сучасний еко-парк. Ми ж "законодавці мод" багатьох оригінальних проектів і тут хочемо продовжити цю тенденцію – створити дружнє середовище, яке поєднає комфортне життя людей і існування природи, яка там є. Дійсно, Еко-парк – це досить витратний проект. Зробити парк – це 30% зусиль, 70% - підтримувати його. Чистити сніг взимку, доглядати за рослинами, стежити за поливом – це все більші витрати, і ми готові в цьому брати участь. Зараз спільно з активістами та місцевими жителями будемо виробляти кінцевий проект бачення еко-парку – його створення та розвитку. Що стосується Горбачихи, то там ми ще не готові починати будівництво, у нас немає ще навіть затвердженого проекту. Але Еко-парком ми готові зайнятися вже зараз, якщо буде консенсус з громадськістю і здоровий глузд переможе", ‒ зазначив девелопер.

Також Ігор Ніконов висловився про ідею створення цілого заказника на території урочища Горбачиха.

"Напевно, люди пропонують це з кращих спонукань! Але заказники робляться у віддалених від міст і цивілізації місцях. Серед дикої природи – але не в центрі мегаполісу. Крім цього, потрібно пам'ятати, що прямо посеред Горбачихи будується один з основних транспортних вузлів Києва-Подільський мостовий перехід. А це означає, що заказник тут при всьому бажанні зробити неможливо. Консенсусом між екосистемою, природою і цивілізацією якраз і повинен стати Еко-парк. Де, з одного боку, буде максимально збережена природа, якою зможуть в комфортних умовах насолоджуватися кияни. А з іншого боку - це буде цивілізація: сучасні дизайнерські будови", - резюмував він.

Автор: Іван Бойко

Источник материала
Поделиться сюжетом
Информационный портал MY.UA использует cookie, чтобы обеспечить должную работу сайта, а контент и реклама отвечали вашим интересам