![3-4 гривні на чашці: в Україні незабаром подорожчає улюблений напій, урожай кави не вдався](https://thumbor.my.ua/fymsQ21haI55iROMlX_F4sVHYIM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F6c8781bc3d72b60b46b704b675f71895.jpg)
3-4 гривні на чашці: в Україні незабаром подорожчає улюблений напій, урожай кави не вдався
Стало відомо про те, що ціна кавового зерна стала вище на світових ринках відразу на 55%. Всьому виною поганий урожай, і експерти розповіли, скільки буде коштувати улюблений пробуджує напій.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки новому сюжету від Факти ICTV, де регулярно українцям розповідають найактуальніші новини з усього світу. Цього разу мова пішла про такий напій як кава.
У Бразилії урожай замерз, і кави не вистачає на ринку, і ціни починають рости на очах. А країна, при цьому, є головним виробником даного продукту в світі, і такого неврожаю не було близько ста років.
![Кава / фото: Unsplash](https://thumbor.my.ua/dZzcfOF1Y3R2aISagEUDxNq33Os=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa5af9d3aeff9fc63737a9c882e553a63.jpg)
Ціни ростуть на очах, і зовсім скоро ця тенденція добереться і до України. Згідно з опитуваннями, вживання кави в країні зросло в 3 рази за останні кілька років, а українець в середньому п'є близько 12 чашок на тиждень.
У Києві вже відкрито понад 2 тисячі кав'ярень, і це не межа, адже кількість тих, хто хоче відкрити такий свій бізнес тільки зростає.
![Ціни на каву, фото: скріншот з відео](https://thumbor.my.ua/WdUI7xH0bDfRhrVWqDvLLyFPfeE=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F78875c8c4ea28e073b056fecaf00f4d0.jpg)
Власник кав'ярні Ярослав Череп зазначає, що в середньому відкрити кав'ярню обходиться в 3-5 тисяч доларів. Потрібно для цього приміщення, кавомолка і кавоварка. Через півроку можна почати отримувати перший прибуток, але потрібно правильно вгадати з місцем.
Для більшості ключовим фактором є не тільки якість напою, але, і його ціна. Якщо ціни полізуть вгору, то кав'ярні залишать ціни колишніми, але, при цьому будуть купувати більш дешевий сорт.
![Кава в турці, фото: кадр з відео](https://thumbor.my.ua/jex6LU6_OSfPwHe5EvG4X7vGrPU=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F64e4cdf83daf635a2d33b11a1b3a3cbb.jpg)
Подорожчання зерен на ринку складе приблизно 20%, а це, в перекладі на чашки в кав'ярні - не більше 4-5%, як зазначає експерт, а це 3-4 гривні. Господар кав'ярні розповідає, що чашка Еспресо може коштувати в майбутньому не менше 40-60 гривень, але, коли це станеться - невідомо.
Раніше повідомляли, часник по 85, а сало - 200 гривень: порівняння цін на ринках у різних регіонах країни, де вигідніше.
Як повідомляв Знай.ua, поклав око на чужий город? Українців каратимуть за "самозахоплення" земельних ділянок.
Знай.ua писав, 44 тисячі за гектар: українська земля подорожчала вдвічі, і це не межа.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)