Ще одна фейкова "Дія". Цього разу її створив підліток із Миколаєва
Ще одна фейкова "Дія". Цього разу її створив підліток із Миколаєва

Ще одна фейкова "Дія". Цього разу її створив підліток із Миколаєва

КИЇВ. 22 листопада. УНН. У Миколаєві викрили 15-річного підлітка, який створив фейковий застосунок "Дія" для підроблення COVІD-сертифікатів. Про це повідомляє УНН із посиланням на дані Офісу Генпрокурора.

Деталі

За даними слідства, юнак за гроші надавав доступ до сайту, який схожий на застосунок "Дія". У спеціальному редакторі за бажанням клієнтів він міг створити фальшиві копії COVID-сертифікатів. За це зловмисник брав від 250 до 650 грн.

"Кошти надходили на його електронний гаманець одного з платіжних сервісів Російської Федерації, з якого потім підліток переводив кошти на картковий рахунок. Після оплати він надсилав замовнику архів з програмним забезпеченням, клієнту лише залишалось його інсталювати на власний смартфон", — ідеться у повідомленні.

Як зазначають, на сайті було авторизовано понад 1 тис. користувачів.

Під час обшуку виявили на комп’ютері та смартфоні юнака вихідні файли фейкового мобільного застосунку "Дія", листування з покупцями, відомості про продаж архіву й отримані кошти.

Наразі правоохоронці намагаються заблокувати усі канали поширення фейкової програми та проводять розслідування для притягнення до відповідальності осіб, які придбали послугу.

Теги по теме
Коронавирус
Источник материала
loader
loader