Рада ухвалила ресурсний законопроект: які податки зростуть і на скільки
Рада ухвалила ресурсний законопроект: які податки зростуть і на скільки

Рада ухвалила ресурсний законопроект: які податки зростуть і на скільки

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №5600 про збалансованість бюджетних надходжень з поправками до Податкового кодексу.

За відповідне рішення проголосували 255 народних депутатів. Цей документ ще називають ресурсним. Він передбачає підвищення ставок низки податків.

Згідно з законом, запроваджується мінімальне податкове зобов’язання. Це сума податків, яку власник сільськогосподарської землі повинен сплачувати до бюджету. Вона становить близько 5% від вартості землі на рік.

Не поширюватиметься мінімальне податкове зобов’язання на власників земельних ділянок у межах населених пунктів, тобто на землю на прибудинкових територіях.

Ще одна норма цього закону передбачає запровадження податку у розмірі 18% на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції. Але він діятиме, якщо сума доходів від прожажу перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати, яка з 1 грудня становитиме 6,5 тис. грн.

Крім того, законопроект №5600 запроваджує податок у розмірі 18% на дохід, якщо громадянин продає третій та наступні після нього об’єктів нерухомості протягом одного року.

Наразі дохід від продажу одного об’єкта на рік не оподатковується, а продаж другого і наступних – оподатковується за ставкою 5%.

Також закон передбачає підвищення розміру ставок на алкоголь на 5% і ставок екологічного податку на викиди вуглекислого газу до 30 грн/тонну.

Передбачає документ і розширення переліку товарів, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку. Це тестові зразки алкогольних напоїв та натуральні вина, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%.

А ще законопроєктом №5600 передбачається стягнення ренти з ринкової вартості руди з вищим вмістом руди, а саме індексу IODEX 62% FE CFR China, який розраховує інформаційне агентство Platts. Чим вищою буде ця ринкова вартість, тим більшою буде ставка ренти.

Завдяки цій нормі податкове навантеження на видобуток руди зросте.

Источник материала
Поделиться сюжетом