У Мінфіні розповіли, яку суму наступного року витратять на дороги
У Мінфіні розповіли, яку суму наступного року витратять на дороги

У Мінфіні розповіли, яку суму наступного року витратять на дороги

На розвиток інфраструктури передбачені рекордні 141,8 млрд грн / фото УНІАН В'ячеслав Ратинський

У Державному бюджеті України на 2022 рік на розвиток інфраструктури в цілому передбачено 141,8 млрд грн.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства фінансів.

"Формуючи держбюджет на 2022 рік, ми намагалися максимально розподілити кошти на всі життєво важливі сфери для країни. Одним з пріоритетних напрямків фінансування було і залишається модернізація і будівництво нової сучасної інфраструктури. Зокрема, на наступний рік на розвиток інфраструктури передбачені рекордні 141,8 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані на реконструкцію, будівництво та утримання доріг державного та місцевого значення, а також на модернізацію залізниці, аеропортів і річкового транспорту", - цитує заступника міністра Олександра Каву прес-служба Мінфіну.

Відзначається, що зараз вже активно ведеться будівництво нової швидкісної автодороги Н-31 Решетилівка – Дніпро. У Решетилівці це шосе відгалужується в бік Дніпра від нещодавно побудованого швидкісного шосе М - 03 Київ – Полтава – Харків. Завершення будівництва автодороги Н - 31 створить можливість для жителів Дніпра, Запоріжжя та південної частини Донецької області доїхати на автомобілі з Дніпра до Києва, не порушуючи швидкісний режим, за 4 години. Зараз така поїздка займає близько 7 годин.

Наступного року також передбачені кошти на будівництво та реконструкцію мостів. Зокрема, кошти виділені на запорізький міст і лівобережні з'їзди з Дарницького мосту в Києві. Також продовжиться будівництво нового мосту в Кременчуці, роботи на якому почалися вже цього року.

Держбюджет на 2022 рік:

  • Верховна Рада 2 листопада 2021 року ухвалила в першому читанні законопроект "Про Державний бюджет України на 2022 рік".
  • Згідно з прийнятим документом, доходи держбюджету були передбачені на рівні 1,267 трлн грн, витрати - 1,442 трлн грн. Дефіцит бюджету - 3,5% валового внутрішнього продукту (ВВП), що становить 188 млрд грн.
  • Зростання економіки очікується на рівні 3,8%. На обслуговування держборгу закладено 181,4 млрд грн, погашення - 393,3 млрд грн. Середньомісячна зарплата складе 15 тис. 300 грн. Споживча інфляція досягне 6,2%. Середньорічний курс закладено на рівні 28,6 грн за долар.
  • 1 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України збільшив дохідну та видаткову частини державного бюджету на 2022 рік в редакції законопроекту №6000 до другого читання на 55 млрд грн (до 1,322 трлн грн) і 55,5 млрд грн (до 1,521 трлн грн) відповідно.
  • Кабінет Міністрів України в доопрацьованому до другого читання законопроекті про державний бюджет на 2022 рік збільшив фінансування державного дорожнього фонду на 4,2 млрд грн - до 86 млрд грн.

Автор: Богдан Слуцький

Источник материала
Поделиться сюжетом