Глава МЗС Великобританії збирається відвідати Україну та попередила Росію про наслідки агресії
Глава МЗС Великобританії збирається відвідати Україну та попередила Росію про наслідки агресії

Глава МЗС Великобританії збирається відвідати Україну та попередила Росію про наслідки агресії

КИЇВ. 7 січня. УНН. Масивні, скоординовані санкції, що загрожують Росії у разі початку військових дій проти України, вдарять по російській еліті та її здатності здійснювати фінансові операції. Про це заявила міністр закордонних справ Велика Британії Ліз Трасс, виступаючи в парламенті, попередивши, що Захід не може дозволити собі заохочувати Москву на вирішальних переговорах наступного тижня, пише УНН з посиланням на The Guardian.

Цитата

Трасс підкреслила, що було б неправильно позбавляти Україну права на вступ до НАТО: "Велика Британія як і раніше підтримує прагнення України до членства в НАТО відповідно до декларації саміту в Бухаресті 2008 року".

"Немає жодних виправдань войовничій позиції Росії по відношенню до України. Вона неспровокована і є частиною більш широкої моделі поведінки Кремля, який покладається на дезінформацію і недовіру, щоб спробувати взяти верх", — додала вона.

Деталі

Як зазначає видання, зауваження міністра побічно підтверджують, що в разі, якщо Росія піде на вторгнення в Україну, вона може бути від лючена від Swift.

США і союзники по НАТО неодноразово заявляли, що у них є масивний пакет санкцій і ним готові скористатися, якщо Росія піде на вторгнення.

Трасс заявила, що Велика Британія працює з партнерами над цими санкціями, включаючи заходи, націлені на фінансовий сектор і фізичних осіб з РФ.

Вона також повідомила, що наступного місяця поїде в Україну.

Міністр, крім іншого, закликала Німеччину припинити свою стратегічну залежність від російського газу, символом якої є газопровід "Північний потік-2", заявивши, що це частина більш широкої проблеми залежності Заходу від ресурсів автократів.

Додамо

Раніше на цьому тижні бесіду з британським дипломатом провів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Глави дипломатій скоординували позиції України і Великої Британії на тлі агресивних дій Російської Федерації і дипломатичних переговорів, які пройдуть в різних форматах в найближчі тижні по лінії НАТО, ОБСЄ і ЄС.

Переговори пройшли напередодні позачергової зустрічі глав МЗС НАТО для обговорення нарощування військової потужності Росії в Україні та навколо неї.

Теги за темою
Україна Росія Великобританія
Джерело матеріала
loader
loader