19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 12 липня
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 12 липня

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 12 липня

Окупаційна паспортизація, газовий тиск, новий медіапростір, кандидати в наступники Бориса Джонсона, мовна карта в Казахстані.

Із липня 2022 року «Детектор медіа» на додачу до моніторингу спільного телемарафону «Єдині новини» запустив моніторинг російськомовного марафону «FreeДом», який транслюється на каналі іномовлення UATV. Плануються щоденні огляди ефіру та щомісячні огляди тематики та гостей в ефірі, а також якісний аналіз мовлення.

Знищення ворожого складу з боєприпасами в окупованій Новій Каховці на Херсонщині в етері коментували зокрема перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський, радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань, полковники запасу, військові експерти Сергій Грабський і Роман Світан. Під час включення речниці Донецької ОВА Тетяни Ігнатченко йшлося про обстріли Слов’янська та хід рятувальних робіт у місті Часів Яр, де внаслідок удару росіян по п’ятиповерхівці загинуло багато мирних мешканців, у тому числі дев’ятирічна  дитина.

Підписаний напередодні Путіним указ щодо спрощення отримання громадянства Росії для всіх українців російський адвокат Ніколай Полозов назвав наслідком фантазій, у полоні яких перебуває Путін: «Хтось йому доніс, що українці хочуть стати росіянами. Безумовно, це буде примусова паспортизація, людям даватимуть воду, їжу тільки тоді, коли вони візьмуть паспорт…» Водночас політолог Олег Саакян вважає, що «це гра Путіна на його внутрішню аудиторію, це продаж перемоги, якої ще не було».

Однією з топ-тем для обговорення лишилося порушення Канадою та Німеччиною антиросійських санкцій задля відновлення роботи «Північного потоку-1». «З одного боку, вони мають думати про своїх громадян і тепло наступної зими, — зауважив політкоментатор Володимир Фесенко, — але з іншого, якщо йти на поступки цій терористичній державі, то вона продовжить тиснути на світ». Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар теж упевнений, що Росія продовжить шантажувати Європу газом, позаяк побачила дієвість такої політики. Радник віце-прем'єр-міністра з питань євроінтеграції і голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Олексій Рябчин нагадав про плани Європи позбутися залежності від російського газу, а гендиректор групи компаній Advanter Group Андрій Длигач припустив, що відхід від санкцій проти Росії на користь Німеччини є результатом роботи проросійського лобі в ЄС.

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк розповіла про нещодавню зустріч керівників найбільших польських мовників із представниками Нацради з питань телебачення та радіомовлення України, підсумком якої має стати підписання меморандуму про співпрацю. В Україні доведеться створювати новий медіапростір, зазначила Ольга Герасим'юк. Цей медіапростір, за її словами, «жодним чином не формуватиметься недемократичним шляхом», бо Україна отримала статус кандидата в члени Євросоюзу, тож врахує рекомендації ЄС  щодо медіа.

Британський підприємець і консерватор Олександр Темерко поділився міркуваннями про кандидатів на пост прем’єр-міністра Великої Британії та інсайдами із Консервативної партії, яка й надалі максимально підтримуватиме Україну. А екскерівник російської служби Бі-бі-сі Андрєй Остальскій спрогнозував розвиток подій за умови, якщо наступницею Бориса Джонсона стане нинішня міністерка закордонних справ Ліз Трасс

Експрем’єр Казахстана Акежан Кажегельдін в інтерв’ю розповів про ставлення до війни в Україні («Ми ніяк не можемо підтримати дії Росії в Україні, тому що дивимось на все це через дзеркало і розуміємо, що це могло статися з нами»), події далеких 90-х («Конфліктних гарячих точок було багато при розпаді СССР: Севастополь, Чорноморський флот, Придністров’я… Пам’ятаю, що вже тоді відчувалася неминучість конфлікту»), мовне питання у Казахстані: «Мовна карта завжди розігрується, але у нас немає проблеми з російською мовою, у нас є великі проблеми з казахською мовою. Ми не можемо змусити казахів розмовляти рідною мовою. Але рухаємось в цьому напрямку»). Йшлося також про зимові революційні рухи у Казахстані, про рухи у Каракалпакії, про вплив санкцій на Казахстан: «Ми залишились замкнутими майже з усіх боків підсанкційними країнами. Ми не можемо експортувати товари через Іран, Росію, через Каспій і Азербайджан – немає інфраструктури. Таким чином єдиний вихід – це Китай…»

Темами ще одного інтерв’ю в етері — з російським журналістом, теле- та радіоведучим, письменником Артємієм Троїцким — була опозиційність до влади частини російських діячів культури, благодійні концерти російських опозиційних музикантів у європейських країнах, різне ставлення молоді і людей літнього віку до гонінь на опозиційних артистів, а також причини виступів артистів «старої гвардії» із прокремлівськими гаслами: «Вони розуміють, що більше нікому не потрібні».

Источник материала
Поделиться сюжетом