Постачання зброї в Україну є “морально прийнятним” — Папа Римський
Постачання зброї в Україну є “морально прийнятним” — Папа Римський

Постачання зброї в Україну є “морально прийнятним” — Папа Римський

Папа Римський Франциск у четвер заявив про моральну правомірність передавати зброю Україні, щоб допомогти відбитися від російської агресії.

Виступаючи перед журналістами після повернення з триденної поїздки до Казахстану, понтифік закликав Київ бути відкритим до можливого діалогу, навіть якщо він може “пахнути”.

Папу Римського запитали, наскільки правильно з моральної точки зору, що країни-партнери України передають ЗСУ зброю.

— Це політичне рішення, яке може бути моральним, морально прийнятним, якщо це робиться в умовах моралі… Самозахист не тільки законний, а й є вираженням любові до батьківщини.

Той, хто не захищає себе, хто не захищає щось, не любить це.

Той, хто захищає (щось, — Ред.), той любить це, — сказав він.

Пояснюючи різницю між тим, коли постачати зброю іншій країні морально чи аморально, Франциск додав:.

— Це може бути аморально, якщо наміром є провокування нової війни, або продаж зброї, або скидання зброї, яка (країні) більше не потрібна.

Мотивація — це те, що значною мірою визначає моральність цієї дії, — пояснив Папа Франциск.

Понтифіка також запитали, чи повинна Україна вести переговори з Росією та чи існує “червона риска”, яку Україна має провести залежно від дій Росії, після чого від переговорів можна буде відмовитися.

— Завжди важко зрозуміти діалог з країнами, які почали війну… це важко, але не слід відкидати його… Я б не відкидав діалогу з будь-якою державою, яка перебуває у стані війни, навіть якщо вона ведеться з агресором.

… Іноді доводиться вести такий діалог.

Це пахне, але це потрібно робити, — сказав він.

У річницю початку Другої світової війни Понтифік закликав молитися за український народ під час зустрічі з паломниками з Польщі.

Это символ надежды.

Папа Франциск поздравил выход из портов Украины суден с зерном.

Источник материала
loader
loader