/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F59783aae8e0e73425b8cc0b7c6264509.jpg)
Нацбанк назвав причину коливань на валютному ринку в Україні
У НБУ повідомили, що через оголошення мобілізації в РФ спостерігається коливання курсу долара на готівковому ринку України.
Готівковий валютний ринок є досить чутливим до змін у інформаційному просторі, тож зміна курсу пов’язана зокрема із психологічним чинником.
НБУ також зазначає, що ситуація на міжбанківському валютному ринку навпаки поліпшується.
Зокрема, зросла пропозиція валюти з боку експортерів завдяки роботі зернового коридору.
Нацбанк продовжує вживати заходів, щоб зменшити різницю між готівковим і безготівковим валютним ринком, а саме:.
дав змогу громадянам купувати безготівкову валюту з подальшим вкладенням її на депозит, курс за цими операціями є близьким до офіційного;.
дав змогу банкам збільшити пропозицію у готівковому сегменті валютного ринку;.
вживає заходів для вирішення проблеми з нестачею готівкової валюти в касах окремих банків.
До того ж, НБУ і надалі працює над збільшенням ставок за гривневими активами, щоб українці мали варіації інструментів для збереження власних гривневих заощаджень.
Вже багато банків відреагували на червневе підвищення облікової ставки, деякі з них підвищили дохідність гривневих депозитів до 15-20%.
Нещодавно ставки почали підвищувати також й великі державні банки.
Долар та євро різко здорожчали в обмінниках: курс валют 21 вересня.

