Прокуратура відкрила справу проти блогера, що виклав відео з кримського весілля під «Червону калину»
Прокуратура відкрила справу проти блогера, що виклав відео з кримського весілля під «Червону калину»

Прокуратура відкрила справу проти блогера, що виклав відео з кримського весілля під «Червону калину»

Прокуратура України підозрює Олександра Таліпова в розпалюванні національної ворожнечі.

Прокуратура АРК та Севастополя відкрила кримінальне провадження через «розпалювання національної ворожнечі та ненависті» у телеграм-каналі «ТаліпоV Online Z» проросійського кримського блогера Олександра Таліпова. Про це повідомляє «Крым. Реалии».

Влітку блогер опублікував відео з весілля у Бахчисараї, де гості танцювали під «Червону калину», додавши допис, що «грає нацистська пісня». Також він погрожував «кожного знайти, кожного запитати» і радив учасникам заходу «відкладати на адвокатів».

«У цій публікації є можливі прояви національної дискримінації у вигляді розпалювання міжнаціональної ворожнечі до громадян України та мови ненависті», – розповіли в прокуратурі, додавши, що у рамках кримінального провадження буде проведена лінгвістична експертиза.

Публікація відео Таліповим потягла за собою покарання шістьох організаторів та учасників весілля. Суд у Бахчисараї притягнув їх до адміністративної відповідальності, призначивши штрафи та арешти. Ресторан, де відбувалося свято, закрили на «перевірку».

Прокуратура АРК та Севастополя зазначила, що «з початку окупації Кримського півострова Росія використовує мову ворожнечі в інформаційному просторі як зброю проти кримських татар та українців».

За даними центру «Миротворець», Олександр Таліпов народився у 1981 році у Судаку, закінчив Академію прикордонних військ України та служив у Криму. Він активно підтримував анексію півострова, а зараз підтримує повномасштабне вторгнення Росії до України. У своєму блозі він часто закликає переслідувати проукраїнських жителів Криму.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що у російських школах навчають, що Україну треба визволяти від націоналістів.

Фото: A.Savin/ Wikipedia

Теги по теме
война Крым аннексия Крыма
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом