Росію неможливо виключити з ОБСЄ, але ми її ізолюємо – посол США Карпентер
Росію неможливо виключити з ОБСЄ, але ми її ізолюємо – посол США Карпентер

Росію неможливо виключити з ОБСЄ, але ми її ізолюємо – посол США Карпентер

Майкл Карпентер: В ООН та ОБСЄ немає шляху, процедури виключення країни з організації. Все, що ми можемо зробити, це ізолювати Росію.

Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер в інтерв’ю ВВС News Україна заявив про неможливість виключити Росію з ОБСЄ, але країни-відповідальні члени організації намагатимуться ізолювати Росію та Білорусь.

За словами Карпентера, на відміну, приміром, від Ради Європи, членство в якій залежить від виконання певних критеріїв, ОБСЄ є відкритою організацією, її членами може бути будь-яка країна, від Ванкувера до Владивостока. 

«В ООН та ОБСЄ немає шляху, процедури виключення країни з організації. Все, що ми можемо зробити, це ізолювати Росію. Цінність ОБСЄ полягає в тому, що її членами є багато країн, які межують з Росією, центральноазійські країни, країни Кавказу, Балтії, Молдова. І багато з цих країн зараз також дуже гостро відчувають загроз», – каже Карпентер.

Посол додав, що ОБСЄ допомагає підтримувати з цими країнами діалог про те, як разом можна притягнути Росію до відповідальності та ізолювати її.

«І поки що цей механізм працює в ОБСЄ набагато краще, ніж в інших місцях. Ми маємо в організації абсолютну згоду щодо засудження російської агресії в Україні, це дуже цінно, адже Росія постійно повторює, що "Захід захопив ОБСЄ". Це означає, що ми як дипломати виконуємо свою роботу і ми будемо продовжувати це робити», – каже дипломат.

23 червня 2022 року Росія заблокувала продовження мандата координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Вся діяльність Офісу координатора проєктів в Україні припинилась з 1 липня. У березні Росія заблокувала продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка існувала з 2014 року.

З моменту свого розгортання в Україні у 1999 році, Офіс підтримував країну в її зусиллях щодо реформ, виконуючи важливу роботу в багатьох сферах, зокрема, реформи, боротьби з торгівлею людьми та підтримки країни в її зусиллях з гуманітарного розмінування до захисту навколишнього середовища та свободи ЗМІ.

У липні посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер повідомив, що присутність організації в Україні буде відновлено.

Фото: «Радіо Свобода»

Теги по теме
Украина Россия США российская агрессия ОБСЕ
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом