У «Київ Цифровий» розпочалось опитування про повернення київським вулицям історичних назв
У «Київ Цифровий» розпочалось опитування про повернення київським вулицям історичних назв

У «Київ Цифровий» розпочалось опитування про повернення київським вулицям історичних назв

Сучасні назви запропонованих до перейменування об’єктів пов’язані з Росією.

4 листопада у застосунку «Київ Цифровий» розпочалося опитування громадської думки щодо повернення історичних назв міським об’єктам. Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

У перелік увійшли 32 назви вулиць, провулків, проспектів і площ, що були відібрані експертною комісією з представників Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства, Інституту українознавства, Інституту мовознавства, Інституту української мови та Інституту літератури.

Зокрема, проспекту Перемоги пропонують повернути історичну назву Берестейський, площі Перемоги — назву Галицька площа, провулку Мічуріна — історичну назву Болсуновський, вулицю Царика перейменувати в Іподромний провулок тощо.

«Опитування триває до 13 листопада, результати передадуть на розгляд Київради. Долучайтесь», — закликав керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА Петро Оленич.

Щоб висловити свою думку в застосунку, треба:

  • підтвердити особу через Bank ID;
  • вибрати «Електронна демократія» ⟶ «Опитування»;
  • переглянути перелік питань і натиснути «Взяти участь».

Нагадаємо, що в червні 2022 року в «Київ Цифровий» проводилося електронне рейтингове голосування про перейменування близько 300 міських топонімів, які потребують дерусифікації.

«Київ Цифровий» – застосунок, що об’єднав головні міські сервіси та був адаптований до воєнного стану. Застосунок доступний для завантаження в App Store і Google Play.

Фото: Рexels

 

Теги по теме
Киев война голосование
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом