В Ужгороді демонтували пам'ятник «радянським визволителям»
В Ужгороді демонтували пам'ятник «радянським визволителям»

В Ужгороді демонтували пам'ятник «радянським визволителям»

На його місці можуть поставити пам'ятник закарпатській 128-ій бригаді.

В Ужгороді демонтували пам’ятник "радянським визволителям". Про це повідомила Закарпатська обласна державна адміністрація у Facebook.

"Пам'ятник "визволителям" в Ужгороді біля українсько-словацького кордону...ВСЕ!", - написали в адміністрації.

Голова обласної адміністрації Віктор Микита повідомив, що на місці радянського пережитку може з'явитися пам'ятник на честь українських героїв – закарпатських штурмовиків 128-ї бригади.

За словами Микити, профільний департамент ОВА вже отримав завдання зібрати групу експертів, представників громадянського суспільства, сімей військових та інших для напрацювання концепту. 

Монумент солдата з прапором в одній руці і автоматом в іншій має назву "Україна – визволителям". Він був встановлений в Ужгороді у 1970 році.  Висота монумента становить 11 метрів, вага – 19 тонн.

Пам'ятник був розташований на вулиці Собранецькій поблизу КПП "Ужгород" на держкордоні України та Словаччини.

У жовтні Микита повідомив, що величезний монумент має ознаки аварійності і "несе реальну загрозу життю й здоров’ю людей, які перебувають у черзі для перетину державного кордону".

Для його обстеження створили спеціальну комісію. Вона встановила, що пам’ятник аварійний і потребує невідкладного демонтажу й переміщення на зберігання у визначене місце.

Тоді ж повідомлялося, що відповідні служби отримали завдання підготуватися до демонтажу монумента.

Нагадаємо, нещодавно Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму підготувала загальні рекомендації щодо подолання наслідків русифікації та тоталітаризму в Україні.

Фото: Віктор Микита / фейсбук

Теги по теме
Ужгород
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом