«Хижацька поведінка військової хунти»: Макрон звинуватив РФ в антифранцузькій пропаганді в Африці
«Хижацька поведінка військової хунти»: Макрон звинуватив РФ в антифранцузькій пропаганді в Африці

«Хижацька поведінка військової хунти»: Макрон звинуватив РФ в антифранцузькій пропаганді в Африці

РФ змагається з Францією за вплив у деяких африканських країнах і зображує її колоніальною силою.

Президент Франції Емманюель Макрон звинуватив Росію у підживленні антифранцузької пропаганди в Африці для втілення власних «хижацьких» амбіцій в африканських країнах.

Як передає Reuters, про це Макрон сказав за лаштунками саміту франкомовних країн у Тунісі, коли попросили прокоментувати слова критиків, які заявляють, що Франція зловживає своїми історичними економічними й політичними зв’язками у колишніх колоніях заради власних інтересів.

«Таке сприйняття підживлюється іншими і є політичним проєктом. Я не дурень: багато впливових діячів, які іноді висловлюються у ваших програмах, отримують гроші від росіян. Ми знаємо, хто вони», - зазначив Макрон в інтерв’ю каналу TV5 Monde.

«Низка гравців, які хочуть збільшити свій вплив у Африці, робить це, аби завдати шкоди Франції, її мові, аби посіяти сумніви та передусім задовольнити певні власні інтереси», - додав він.

У минулому Франція була колоніальною силою на більшості територій західної та центральної Африки, має тривалі військові зв’язки у франкомовній частині континенту, а французькі збройні сили вже десять років перебувають у Малі в рамках контртерористичної операції.

Критики вважають, що операція Франції є провалом, і звинувачують її у поглибленні нестабільності в регіоні.

Останніми роками Франція також змагалася за вплив із Росією з огляду на присутність ПВК «Вагнер» у кількох африканських державах, зокрема в Центральноафриканській республіці та Малі.

Париж був змушений відвести війська з Малі після того, як у 2020 році малійські збройні сили вчинили заколот і захопили владу на тлі погіршення відносин із Францією. Після цього військове керівництво запросило в країну ПВК «Вагнер», аби та допомогла їм перемогти бойовиків-ісламістів у десятирічній боротьбі, та порвало зв’язки з Францією.

Росія заявляла, що ПВК «Вагнер» не представляє російську державу й не фінансується нею. Втім, ЄС запровадив санкції проти «Вагнера», звинувативши організацію у проведенні підпільних операцій від імені російського уряду.

У минулорічному звіті ООН ішлося, що російські військові інструктори та місцеві формування в Центральноафриканській республіці застосовують надмірну силу до мирного населення, займаються невибірковими убивствами і масовим пограбуванням цивільних.

Кремль заявив, що інформація про участь російських інструкторів у вбивствах і пограбуваннях, від яких потерпає багата на золото й діаманти країна з населенням 4.7 мільйона людей, є брехнею.

На саміті франкомовних країн у Тунісі Макрон назвав поведінку Росії «хижацькою».

«Варто лише подивитися на те, що відбувається в Центральноафриканській республіці чи деінде, аби зрозуміти, що проєкт, який там втілює Росія, відсунувши Францію, є проєктом хижацького полювання», – сказав Макрон та додав: «Це відбувається за участі російської військової хунти».

Детальніше про інформаційну війну Кремля у країнах Глобального Півдня читайте у матеріалі Діани Буцко.

Фото: скриншот з відео EU27, ІМІ

Теги по теме
Франция Эммануэль Макрон Африка
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом