Чи вистачить українцям гречки на наступний рік та за якою ціною її продаватимуть
Чи вистачить українцям гречки на наступний рік та за якою ціною її продаватимуть

Чи вистачить українцям гречки на наступний рік та за якою ціною її продаватимуть

В Україні зібрали достатню кількість гречки, що не виникало питань дефіциту популярної крупи.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

За даними Мінагрополітики, аграріям вдалося зібрати 156 тис. тонн гречки зі 115 тисяч га, через те буде можливість її експортувати у Євросоюз та інші країни. Про це розповів фермер Василь Зубрицький.

Гречка, скріншот: YouTube

Для внутрішнього споживання нам потрібно приблизно 140-150 тис. тонн гречки. Тому відчутного дефіциту гречки не буде, а у 2023 році, гадаю, ми навіть експортуватимемо її до ЄС, – каже фермер Василь Зубрицький.

Він зазначив, що раніше в Україні постійно скорочувались площі під гречкою, при цьому росія купувала гречку у Казахстані й експортували її до нас.

Так було до минулого року, тож у нас гречку не вигідно було вирощувати – її ціна була нижчою за собівартість. Цього року площі трохи збільшили. На Заході України була непогана урожайність – 15-20 центнерів з га.

Супермаркет. Фото: Знай UA

Зараз тонна гречки коштує близько 22 тис. гривень, тож рентабельність десь 10-15%. Це уже нормальна рентабельність, при якій можна працювати. На наступний рік площі будуть більші. Тим більше, що імпорт не заважає.

Наразі гречка коштує в середньому 76,37 грн. Минулого місяці середня ціна була 80,78 грн за кіло. Найдешевшу пропозицію пропонує Ашан - 67,30 грн.

Нагадаємо, ми писали, що борошно здешевіло за місяць на 8%: хліб і макарони стануть доступніші?

Як повідомляв "Знай.ua" відключення світла можуть спровокувати підвищення цін та дефіцит низки продуктів: до чого готуватись українцям.

Також "Знай.ua" інформував, в Україні до кінця року подешевшають три популярні продукти: які саме і в чому причина.

Теги по теме
продукты
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом