Чому техніка може згоріти під час відключень світла та як цьому запобігти
Чому техніка може згоріти під час відключень світла та як цьому запобігти

Чому техніка може згоріти під час відключень світла та як цьому запобігти

Під час планових та аварійних відключень електроенергії через нестабільну напругу побутова техніка виходить з ладу. Щоб робити у такому разі, щоб запобігти псуванню техніці, розповідаємо у матеріалі ТСН.ua

Після вмикання світла, після відключень електроенергії одночасно починають працювати різноманітні прилади, як то холодильники, лампи, телевізори тощо – напруга різко стрибає.

Коли вмикають електромережу замість 220 В  подають напругу в 170-260 В. Якщо ж ладу виходить нульовий провідник, а це дуже часто трапляється у старому житловому фонді, напруга може зрости до 300 В. Саме через такий стрибок деякі прилади виходять з ладу.

Тому так необхідно вимикати всі прилади з розетки після відключення світла та вмикати їх через 30 хвилин після відновлення його у будинку і робити це поступово. Спочатку прилад, що потрібний  в першу чергу, наприклад, холодильник, потім наступні.

Нехтування цими правилами та приводить до замикання, псуванню техніки та врешті решт — до пожеж.

У багатьох старих будинках відсутні щітки у самих квартирах, а в щитках, що знаходяться у під’їздах підключення відбувається хаотично.

Тому  електрики радять встановлювати реле напруги – власне стабілізатор напруги, який здатний захистити техніку від пошкоджень. У разі різкого падіння чи навпаки зростання напруги, реле напруги відключає подачу струму до його стабілізації, запобігаючи таким чином подачу небезпечного для техніки струму. Навіть якщо техніка подовжує працювати під час перепадів, термін роботи її скорочується.  Вартість такого реле зараз від 1000 грн. Тож фахівців рекомендуються його придбати.

Читати також:

  • Як довго багатоповерхівка може залишатися без опалення взимку: відповідь експерта
  • Якщо немає води — як діяти в разі відсутності водопостачання
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом