Станіслав Асєєв отримав Міжнародну премію Вітольда Пілецького
Станіслав Асєєв отримав Міжнародну премію Вітольда Пілецького

Станіслав Асєєв отримав Міжнародну премію Вітольда Пілецького

Відзнаку отримав у спеціальній номінації за роман «Світлий шлях: історія одного концтабору».

Журналіст і письменник Станіслав Асєєв отримав Міжнародну премію Вітольда Пілецького за роман «Світлий шлях: історія одного концтабору». Про це він повідомив у Facebook.

Напередодні вийшла польська версія книжки.

Асєєв отримав відзнаку у спеціальній номінації, яка присвячена російській агресії проти України або протестам та репресіям у Білорусі.

«Серед премій, які отримував, ця — найбільш незвична, бо Пілецький є людиною, яка добровільна пішла до нацистського концтабору, аби скласти звіт та розповісти світу про те, що там відбувається. Зараз слово «Аушвіц» стало вже звичним, але за часів Пілецького так само мало хто вірив, що десь є місця, в яких євреїв начебто вбивають у газових камерах та спалюють в крематоріях. Пілецький не тільки відправляв звіти на Захід щодо ситуації в Аушвіці, але й зміг організувати підпілля та зрештою втекти. І сьогодні я отримав премію його імені за книжку про сучасний, але вже російський, а не німецький концентраційний табір», — наголосив Асєєв.

Вручення нагород та відзнак відбулося 22 листопада в Уяздовському замку у Варшаві.

Нагадаємо, письменник Андрій Курков отримав премію ім. Софі та Ганса Шолль за книгу «Щоденник вторгнення», яка вийшла в німецькому перекладі.

Фото: Станіслав Асєєв/фейсбук

Теги по теме
Польща
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом