Кличко наклав вето на підтримку малого бізнесу: раніше сам і голосував за нього
Кличко наклав вето на підтримку малого бізнесу: раніше сам і голосував за нього

Кличко наклав вето на підтримку малого бізнесу: раніше сам і голосував за нього

Мер столиці вперше у цій каденції використав своє право і наклав вето на рішення Київради, яке мало на меті підтримати малий бізнес у столиці.

Про це пише Тетяна Петренко у ФБ-групі «Малий бізнес Києва», повідомляє Хрещатик.

Минулого четверга Київрада проголосувала рішення, яке реально розв’язує кілька проблем малого і середнього бізнесу столиці.

Також воно відновлює права малого бізнесу, які останнім часом були порушенні корупційними діями окремих чиновників – обійдемося без імен. Що цікаво, це рішення під час голосування підтримав і сам мер Віталій Кличко.

Можна сказати, це небувалий випадок – зазвичай мер, навпаки, діє на шкоду малому бізнесу. Достатньо згадати, наприклад, як уже в розпал війни Кличко і Білоцерковець знищували такий бізнес під приводом начебто загрози тимчасових споруд біля станцій метро для мирного населення.

Трохи раніше вони намагалися змусити дрібних торговців орендувати місця у великих торгових центрах – і для цього також ліквідувати тимчасові споруди. Коротко кажучи, якщо вам потрібне знайти зручне місце для малого і середнього бізнесу, то це місце – однозначно не Київ.

Однак – бувають чудеса. Як відомо, раз на сто років і незаряджена рушниця стріляє. Ось і Кличко вирішив зробити щось добре для малого бізнесу. Але пізніше деякі особи зрозуміли, що «доїти» підприємців тепер не зможуть. І під їхнім впливом Кличко швидко змінив свою думку і наклав вето на прийняте рішення.

Таким чином мер однією рукою голосує за прийняття а іншою накладає вето. Чуда не створилося. До речи, політика, який голосує за якось рішення, а потім накладає на нього вето, варто перевірити на роздвоєння особистості. Згадайте, скільки було скандальних рішень Київради – і скільки разів Кличко ставав на сторону громади та ветував скандальні рішення?

Таких випадків було нуль. Наскільки ж велике бажання дехто має таки узурпувати тему ТС? Це Київ, тут все як завжди. Є закони, є офіційні інституції… І є воля впливових осіб, яка чомусь завжди виявляється важливішою. Але депутати Київради більшістю голосів дали всім зрозуміти, що підтримують це рішення.

Ця більшість була досягнута навіть без голосу Кличка. Однак пастка у тому, що питання МАФів, на яких сидить один всім відомий депутат, мають голосуватись не простою більшістю, а 2/3 Київради.

Ось така ситуація. Свої проекти, які направлені на знищення малого бізнесу, корупцію і шалені заробітки, можна голосувати простою більшістю, але якщо рішення справедливе, але одній людині воно не подобається, то воно має прийматись 2/3 голосів, щоб подолати вето мера.

Залишається лише сподіватися на зважену позицію депутатів при повторному голосуванні. Тільки у цьому випадку вони зможуть подолати вето.

Источник материала
Автор статьи
Екатерина Кукиб
Журналист
Поделиться сюжетом