19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Без екоподатку та ліцензії: законопроєкти про відновлення енергетичної інфраструктури ухвалили з урахуванням пропозицій ВАР
Без екоподатку та ліцензії: законопроєкти про відновлення енергетичної інфраструктури ухвалили з урахуванням пропозицій ВАР

Без екоподатку та ліцензії: законопроєкти про відновлення енергетичної інфраструктури ухвалили з урахуванням пропозицій ВАР

Всеукраїнська Аграрна Рада вітає ухвалення у другому читані законопроєктів №8196 та №8197 націлених на сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.

За документи проголосували 331 та 332 депутатів відповідно.

Після того, як росія почала методично обстрілювати об’єкти енергетичної інфраструктури перед урядом України постало питання щодо її якнайшвидшого відновлення.

Серед змін:.

на законодавчому рівні впроваджується ввезення генераторів, Starlink та іншого обладнання без мита та ПДВ.

У тому числі для фізичних осіб у тому числі і за рахунок поштових відправлень.

Норма діятиме до травня 2023 року;.

звільнено від ПДВ та мита технічну допомогу, яка стосується ввезення обладнання для відновлення постачання енергії.

Крім того, за ініціативи ВАР, було додані вкрай важливі правки для повсякденного використання генераторів, які потрібні у роботі, як для маленьких кав’ярень так і для потужних підприємств.

Між першим та другим читання юристи Всеукраїнської Аграрної Ради намагались пояснити законотворцям, що будь-які користувачі генераторів також мають сплачувати екологічний податок та зберігати пальне для їх роботи, що вимагає ліцензування.

“Чинною нормою ПКУ звільняються від екологічного податку ті забруюднюючі установки з викидами вуглекислого газу в обсязі не більше 500 тонн за рік.

Ми звернули увагу на те, що при спалюванні пального для електрогенераторів в атмосферу викидається мінімум 5 речовин і тільки одна з них СО2.

За інші речовини сплачувати екоподаток було потрібно.

Але за нашої наполегливої роботи депутати не обійшли це увагою і прийняли наші пропозиції.

Інакше кожен користувач генератора мав би розраховувати ці викиди та платити за них податки”, - розповів заступник голови ВАР Дмитро Кохан.

Також у ВАР звернули увагу на те, що для генераторів потрібно робити хоча б якісь запаси пального, що вимагає ліцензування таких місць.

“Згідно попередніх норм закона всі хто має декілька каністрів палива для роботи навіть генераторів малої потужності, які споживають 1 літр на годину мають отримати ліцензію на зберігання пального, таку ж яку отримують для АЗС.

Тому ми запропонували надати можливість зберігати пальне без ліцензії до 2000 літрів.

І нас дослухались”, - зазначив Дмитро Кохан.

Та додав, що при об’єми зберігання понад 2000 літрів треба буде повідомити податкову за декларативним принципом.

ВАР дякує народному депутату Олександру Ковальчуку, який подав від ВАР правку про скасування екологічного податку викидів для електрогенераторів, а також дякуємо голові податкового комітетту ВРУ Данилу Гетьманцеву та депутатам податкового комітету, які підтримали цю правку.

Завдяки спільній роботі вітчизняному бізнесу, зокрема не доведеться робити розрахунки шкідних викидів при роботі генераторів.

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны