Міністр оборони Бельгії пояснила, чому в новому пакеті допомоги Україні не буде танків Leopard
Міністр оборони Бельгії пояснила, чому в новому пакеті допомоги Україні не буде танків Leopard

Міністр оборони Бельгії пояснила, чому в новому пакеті допомоги Україні не буде танків Leopard

КИЇВ. 25 січня. УНН. Міністр оборони Бельгії Людивін Дедондер повідомила, що до нового пакету військової допомоги Україні навряд чи увійдуть танки Leopard, додавши, що це пов'язано з "необґрунтованим" підвищенням ціни танків з 10-15 тисяч до 500 тисяч євро за одиницю. Про це інформує УНН, посилаючись на RTL info.

Деталі

Міністр заявила, що представить новий пакет допомоги Україні під час Ради міністрів у п'ятницю, 27 січня. До нього увійдуть засоби для посилення протиповітряної оборони та протитанкова зброя.

Дедондер зазначила, що простір для маневру у Бельгії щодо танків обмежений, оскільки на складах оборонного відомства країни їх більше немає. Вона нагадала, що десять років тому було прийняте рішення перепродати танки, оскільки вони не перебували в експлуатації.

За словами міністра, можна було б викупити танки, щоб передати Україні. Втім, якщо тоді вартість однієї одиниці складала 10 - 15 тисяч євро, то зараз продавці ставлять ціну у розмірі 500 тисяч євро за одиницю.

Цитата

"Ці танки були перепродані за суму, еквівалентну 10-15 тис. євро, оскільки вони вже не працювали. Ніщо не заважає нам їх викупити, але вони не робочі. Ідея полягає в тому, щоб не викуповувати їх за нерозумними цінами.

На сьогодні є бельгійські компанії, які роблять маржу, яка є нерозумною. Ми знаходимося на ціні перепродажу 500 000 євро за одиницю обладнання, яке зберігається в ангарах і для якого не проводилися реставраційні роботи", - пояснила вона.

Нагадаємо

Уряд Німеччини сьогодні, 25 січня, повідомив, що схвалює відправку партнерами танків Leopard Україні. Берлін також надасть Києву 14 танків.

Теги по теме
Украина Бельгия
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом