Будемо плакати хором: в Україні ціни на цибулю скоро дійдуть до рекорду - що чекає на покупців
Будемо плакати хором: в Україні ціни на цибулю скоро дійдуть до рекорду - що чекає на покупців

Будемо плакати хором: в Україні ціни на цибулю скоро дійдуть до рекорду - що чекає на покупців

В 2022 році фермери постачали достатньо цибулі, тому про дефіцит і мови бути не могло, але в новому сезоні українці можуть спостерігати різкий стрибок цін. Наразі вже доводиться віддавати близько 30 гривень за кілограм.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Про це заявила президент Асоціації виробників часнику України та представник нідерландської компанії Gourmet Юліанна Мусса. За її словами, ціни на цибулю підуть далі і навіть можуть стати рекордними.

Овочі. Фото: скрін youtube

"Це не остання ціна, вона може бути більшою. Я вважаю, що в 2023 році буде рекордна ціна на цибулю, яку ми могли бачити. Також слід враховувати транспортні витрати та логістику з різних країн, починаючи з Польщі, Нідерландів, Єгипту та Казахстану. Сьогодні логістика неймовірно дорога. Тому цей фактор потрібно враховувати обов'язково", - зазначила вона.

З минулої осені податок на імпорт цибулі становить 10%, а це ще один ключовий фактор, який впливає на ціну. Експерт заявила, що якщо підсумовувати все це, вартість цибулі сягне 50 грн/кг.

Ціни на цибулю. Фото: скрін youtube

Але не лише в Україні спостерігається така ситуація, у країнах Європи також зафіксували рекордні ціни на цей овоч. Наприклад, на Філіппінах цибуля продається за ціною 13 євро/кг, тобто вже дорожча за яловичину. Від посухи постраждав і найбільший експортер цибулі у Європі – Нідерланди.

Нагадаємо, ноги в руки та на касу: в Україні субсидії стануть "живими", що зміниться з 1 лютого

Раніше ми писали, порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна

Як повідомляв Знай.ua, ще на 50% дорожче: українців чекає черговий стрибок цін на продукти - які причини

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом