Готівка або картки, що краще?
Готівка або картки, що краще?

Готівка або картки, що краще?

Що зручніше — банківська картка чи готівка? У нинішніх реаліях питання ще актуальніше, ніж раніше.

Так, сьогодні важко знайти в Україні людину, яка не мала б банківської картки. І, начебто вона зручніша в обігу — розплачуватися нею швидше і різні бонуси можна на неї отримувати. Навіть позичити трохи грошей https://mycredit.ua/ua/ можна, якщо маєш із собою карту, причому —  не виходячи з магазину.

Проте від готівки люди не відмовляються. У чому ж переваги карток та готівки?

  • Карти компактніші

Банківська картка займає менше місця. Скажете, незначна перевага? Так, — якщо вам не доводиться носити з собою велику суму, та ще й у дрібних купюрах.

  • Карткою швидше розплачуватися

Ось це важливо. На розрахунок картою, особливо безконтактною, часу потрібно у кілька разів менше, ніж при розрахунку готівкою. І нема потреби носити із собою дрібницю.

  • Готівкою можна розрахуватися скрізь

Картою не заплатиш за пучок кропу бабусі, що сидить на узбіччі. Як правило, нею не можна розрахуватися на ринку. Мало того, ви будете здивовані, але є ще (і зовсім не маленькі) магазини, які торгують лише за розрахунок готівки. Причому не десь «у глухомані», а у великих містах країни.

  • Готівкою можна розрахуватися завжди

З картою добре поки що є електроенергія та інтернет. Але під час війни українці весь час стикаються із ситуацією, коли немає або того чи іншого. "Прильоти", влучення, планові відключення, аварійні відключення... З цим ми живемо.

Так багато магазинів останнім часом встановили у себе автономне енергозабезпечення. Але у маленькій крамничці встановлювати генератор невигідно. Справа навіть не в вартості електроенергії, просто разові витрати дуже великі. Тож невеликі магазинчики під час відключень торгують лише за готівку.

Але і там, де є власний генератор, розрахуватися картою не завжди можливо, просто тому, що не завжди є інтернет-зв'язок. Доводиться діставати готівку.

При цьому бувають і зовсім «нещасні випадки», коли система зависає після того, як надіслано запит. Тоді всім у черзі доводиться чекати, бо невідомо, чи пройшов платіж, чи не пройшов.

  • Секрети психології

Готівка має ще одну важливу перевагу, про яку багато хто не здогадується. Розраховуючись карткою, ми більше витрачаємо. Це не вигадка, такий результат статистичних досліджень у Європі та США. Секрет феномена простий — готівку людина сприймає як реальну цінність, безготівкові гроші — як щось абстрактне, невідчутне, ефемерне. Це покупець добре відчуває, розплачуючись на касі.

Крім того, маючи з собою лише готівку, простіше економити — збираючись у магазин, потрібно класти в гаманець лише ту суму, якої достатньо для планових покупок.

Фото: Jack Sem/Flickr

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом