Перший F-16 із нового заводу Lockheed Martin піднявся у небо
Перший F-16 із нового заводу Lockheed Martin піднявся у небо

Перший F-16 із нового заводу Lockheed Martin піднявся у небо

Компанія Lockheed Martin випробувала перший винищувач F-16, виготовлений на підприємстві у Грінвілі, що у Південній Кароліні. Цей двомісний екземпляр Block 70 побудований для Бахрейну. Про це повідомляє видання Flight Global. 24 січня завершився 50-хвилинний політ літака, котрий «включав перевірки льотної придатності, такі як перевірка двигуна, управління польотом і паливної системи, а також базове керування літаком», — кажуть у Lockheed.

Перший вироблений у Грінвілі літак Block 70 – один із 16 бортів, які будуть поставлені Бахрейну за угодою 2018 року. Нові літаки поповнять парк Королівських ПС, який складається з 21 F-16C/D. На фото від Lockheed видно, що винищувач має маркування ПС Бахрейну.

Один із 16 замовлених F-16 Block 70 для Бахрейну під час випробувань, Грінвіль, Південна Кароліна, січень 2023. Фото: Lockheed Martin. Окрім Бахрейну, новими замовниками F-16 Block 70 з двигуном GE Aerospace F110 і Block 72 з двигуном Pratt & Whitney F100 стали Болгарія (8), Марокко (24), Словаччина (14) і Тайвань (66). Загалом, сумарні “тверді” замовлення складають 128 машин. Також Болгарія підписала рамкову угоду, за якою може подвоїти свій контракт до 16 літаків. Туреччина теж шукає можливості для закупівлі 40 нових F-16, хоча раніше Анкара була виключена з програми Lockheed F-35.

F-16

F-16 Fighting Falcon – американський багатоцільовий легкий винищувач четвертого покоління компанії Lockheed Martin. За його універсальність та відносно невисоку вартість F-16 вважають наймасовішим винищувачем четвертого покоління в світі.

Остання модернізація винищувача у версії Block 70/72 була представлена у 2015 році. У рамках модернізації оновили електронну компоненту винищувача – він отримав нову бортову РЛС з активною фазованою решіткою APG-83 (SABR). Вона може виявляти та ідентифікувати цілі в повітрі та на землі на далеких відстанях. Також винищувач має бортовий комплекс радіоелектронної боротьби із системами постановки перешкод, нашлемну систему цілевказівок, апаратуру передачі даних за стандартом Link 16 та інші локальні оновлення.

Бельгійський багатоцільовий винищувач F-16. Фото: Повітряні сили Бельгії

Електронну компоненту винищувача F-16 у версії Block 70/72 фахівці прирівнюють до бортової електроніки винищувачів 5 покоління F-22 та F-35. Завдяки командній лінії передачі даних за стандартом Link 16 літаки можуть обмінюватися тактичною інформацією в реальному часі з літаками п’ятого покоління, а також з комплексами дальнього радіолокаційного виявлення AWACS та зенітно-ракетними комплексами Patriot.

Оновлення електроніки та бортової радіолокаційної станції має значно підвищити ефективність застосування керованого озброєння літака: ракет класу “повітря-повітря” Raytheon AIM-120C7 AMRAAM та AIM-9X Sidewinder, а також керованого бомбового озброєння. Завдяки бортовим комплексам РЕБ вони зможуть підвищити свою бойову живучість в умовах сильної протидії комплексам ППО. Джерело

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом