Костя Грубич шокував кадрами того, на що перетворили Чорнобильську зону окупанти
Костя Грубич шокував кадрами того, на що перетворили Чорнобильську зону окупанти

Костя Грубич шокував кадрами того, на що перетворили Чорнобильську зону окупанти

Ведучий «Сніданку з 1+1» Костянтин Грубич поїхав до Чорнобильської АЕС аби на власні очі подивитись, як зараз працює атомна станція. У зону відчуження ведучий рушив разом із своєю донькою, журналісткою «Сніданку» Владою та сином, відеооператором-волонтером Ярославом.

Будь ласка, читайте текст після реклами
6 фото
На весь екран

Торік наприкінці лютого російська армія майже повністю розтрощила територію Чорнобильської АЕС, завдав фінансової шкоди на мільйони доларів. Місцеві жителі та працівники станції розповіли, що росіяни усе тягали, крали, грабували, трощили і руйнували. Залазили у найменші шпарини. Але українській прапор на комунікаційній вежі зміг пережити окупацію – його російські солдати так і не наважились зняти.

«Все було розтрощено, всі прилади, процесора повиймали, оперативну пам'ять. А на цих системних блоках були встановлені спеціальні програми обрахування. Розведені радіоактивні розчини, то я не знаю, вони їх порозбивали, чи повипивали, але я вам кажу, це жах», – передає слова гендиректора ДСП «Екоцентр» Сергія Кірєєва ТСН.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Костянтин Грубич також показав, що окупанти зробили із Рудим лісом – усюди вириті окопи та бліндажі. До початку повномасштабного військового вторгнення до Чорнобиля приїжджало багато туристів. Були складені туристичні мапи, якими могли пересуватися відвідувачі АЕС. Сьогодні, на жаль, це неможливо. Російська армія могла замінувати багато прилеглої території, тож це небезпечно для життя. Розмінування вже почались.

До 24 лютого 2022-го року слоганом цієї відомої на весь світ території навколо Чорнобильської АЕС було «Зона відчуження – зона відродження». Своїм варварським вторгненням російські загарбники перекреслили шлях на відродження, каже Костянтин Грубич. Але вже навіть зараз, не чекаючи перемоги України, тут ведуться відновлювальні роботи та налагоджується життя.

Читайте також: Більше не жартує. В день народження Зеленського відомі українці розповідають про нього
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом