Коли вигідніше оформити пенсію за інвалідністю: відповідь ПФУ
Коли вигідніше оформити пенсію за інвалідністю: відповідь ПФУ

Коли вигідніше оформити пенсію за інвалідністю: відповідь ПФУ

У ПФУ зазначили, що коли розраховується пенсія за інвалідністю до стажу додатково зараховується період від дня встановлення інвалідності до дня досягнення пенсійного віку.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

До фахівців пенсійного законодавства звернулася пенсіонерка 68 років, інвалід 2 групи, та порадилася, яку пенсію обирати, та чому не зараховують роки інвалідності.

Люди з інвалідністю, кадр з відео

Мені 68 років, я інвалід 2-ї групи. Вперше інвалідність встановлено у 1997 році. Пенсія складає 2600 гривень. У Пенсійному фонді сказали, що переходити на пенсію за віком мені невигідно, оскільки вона буде меншою – 2093 гривні. Це тому, що маю 23 роки стажу замість необхідних 30 років. Прошу пояснити: чому мені роки інвалідності не зараховують до стажу, і яка у мене має бути пенсія? - запитує українка.

Фахівці зазначили, що пенсія за інвалідністю 2-ї групи призначається у розмірі 90% від потенційної пенсії за віком. У разі, якби пенсіонерка мала пенсію за віком, то через недостатність стажу її розмір був би справді на мінімальному рівні.

Прожитковий мінімум для пенсіонерів сьогодні становить 2093 гривні, а розмір мінімальної пенсійної виплати – 2100 гривень. Якщо ж пенсія вища, то імовірно, при її розрахунку врахували додатковий стаж. Отже, при розрахунку пенсії за інвалідністю загалом може враховуватися понад 30 років стажу. Це своєю чергою дає право отримувати її у вищому розмірі.

Для жінок зі стажем понад 30 років також встановлюються певні гарантії: у деяких випадках пенсія не нижча за 2500 гривень, у деяких – не нижча за 2680 гривень. Це якщо йдеться про осіб, які молодші від 70 років. У такому разі справді є сенс залишатися на пенсії за інвалідністю, щоб не втрачати додаткового стажу. — зазначають фахівці.

Нагадаємо, ми писали, що українське прізвище у росії – вже злочин: співробітницю пошти записали у диверсанти.

Як повідомляв "Знай.ua" зарахувалися на карту і одразу "випарувалися": клієнтка ПриватБанку залишилася без грошей після дивного збою.

Також "Знай.ua" інформував, що українці скаржаться, що Monobank повторно списує гроші з рахунків: що робити в такому випадку.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом