Орбан порівняв Україну із Афганістаном і назвав її "нічийною землею": МЗС викликає посла Угорщини
Орбан порівняв Україну із Афганістаном і назвав її "нічийною землею": МЗС викликає посла Угорщини

Орбан порівняв Україну із Афганістаном і назвав її "нічийною землею": МЗС викликає посла Угорщини

КИЇВ. 27 січня. УНН. Міністерство закордонних справ України оголосило, що викличе посла Угорщини після того, як прем'єр-міністр країни Віктор Орбан допустив зневажливі висловлювання на адресу України, порівнявши її з Афганістаном та назвавши "нічийною землею". Про це інформує УНН, посилаючись на Facebook речника зовнішньополітичного відомства Олега Ніколенка.

Цитата

"Чергове зневажливе висловлювання Віктора Орбана на адресу України. Такі заяви є категорично неприйнятними. Будапешт продовжує курс на свідоме руйнування угорсько-українських відносин, суттєво підважуючи можливість ведення подальшого діалогу між двома сусідніми країнами", - зазначив речник.

Деталі

Він повідомив, що у зв'язку з висловлюваннями Орбана до МЗС України буде викликаний посол Угорщини "для відвертої розмови". Відомство також залишає за собою "право вжиття і інших заходів реагування", додав він.

Доповнення

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на зустрічі з журналістами у Будапешті у п'ятницю, 27 січня, зробив ряд суперечливих заяв про війну в Україні, які пізніше опублікував the American Conservative.

Як повідомляє редактор видання Род Дрегер, який був присутнім на зустрічі, Орбан заявив, що Захід "повинен зрозуміти", що російський диктатор володимир путін "не може дозволити собі програти і не програє, тому що його чекає переобрання наступного року, і він не може балотуватися як президент, який програв війну".

Крім того, за його словами, росія "не може допустити присутності НАТО в Україні", і її мета на сьогодні - "зробити Україну некерованою руїною", щоб Захід "не міг претендувати на це як нагороду".

"Зараз це Афганістан. Нічийна земля", - висловився Орбан.

Прем'єр Угорщини також повторив проросійський наратив, що на боці України начебто "воюють війська НАТО".

Нагадаємо

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто розкритикував десятий пакет санкцій проти росії, назвавши його величезною помилкою.

Раніше в п'ятницю Орбан заявив, що Угорщина накладе вето на будь-які санкції ЄС проти росії, що стосуються атомної енергетики. В Угорщині є збудована росією АЕС, яку планують розширити.

Теги по теме
Украина война МИД Украины Венгрия посол
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом