Експорт ЄС у РФ через війну в Україні впав на 47%
Експорт ЄС у РФ через війну в Україні впав на 47%

Експорт ЄС у РФ через війну в Україні впав на 47%

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Фото: Скриншот видео

За рік обсяг експорту Євросоюзу у РФ скоротився майже наполовину

Водночас значна частина товарів, що надходять у країни СНД із ЄС, перескеровується у Росію.

 

Після вторгнення Росії в Україну обсяг експорту Євросоюзу у РФ скоротився майже наполовину. При цьому європейський експорт у країни СНД збільшився приблизно у тому ж обсязі – на 48 відсотків. Про це повідомили Euromonitor International та РБК з посиланням на дані Європейського статистичного відомства Eurostat, пише DW.

 

Як випливає з наведених даних, ЄС після вторгнення Росії в Україну експортував у РФ товарів на 36,3 млрд євро (порівняно з 69,2 млрд роком раніше). За той самий час у країни СНД – у Вірменію, Білорусь, Грузію, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан – надійшло товарів з Євросоюзу на 20,3 млрд євро (порівняно з 13,7 млрд рік тому). При цьому експорт із цих країн СНД у Росію теж зріс – майже на 40 відсотків, або на 9,4 млрд євро.

 

Керівник відділу вивчення даних Euromonitor International Вайдотас Земліс-Балевичус вважає, що значна частина товарів, що надходять у країни СНД із ЄС, перескеровується у Росію. Проаналізувавши дані Eurostat, він виявив більш як сто можливих “санкційних аномалій” (експорт, що зріс щонайменше вдвічі після початку війни, незважаючи на введені проти Росії санкції). Серед таких аномалій – поставки старих легкових автомобілів з Литви у Білорусь, смартфонів і ноутбуків з Чехії у Казахстан, авіаційного гасу із Греції у Грузію.

 

Відомо, що у першому півріччі минулого року Казахстан різко наростив експорт смартфонів у Росію – більш як у дві тисячі разів у доларовому обчисленні, згідно з офіційною статистикою Казахстану.

 

Греція, Кіпр, Чехія та Естонія у 3–5,5 раза збільшили поставки санкційних товарів у сусідні з Росією країни, підрахував Земліс-Балевичус. Експорт решти країн зріс менше, не збільшили поставки у СНД лише Швеція та Мальта.

 

 

 Джерело

Теги по теме
Россия экспорт
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом