Туреччина підтримує частину російських вимог для продовження «зернової угоди»
Туреччина підтримує частину російських вимог для продовження «зернової угоди»

Туреччина підтримує частину російських вимог для продовження «зернової угоди»

16:13 07.04.2023

Туреччина підтримує частину російських вимог для продовження «зернової угоди»

#
Турция
Россия
Украина
зерновые
война
Черное море
""

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, після зустрічі зі своїм колегою Сергієм Лавровим, заявив, що Туреччина «виступає за якнайшвидше припинення війни між рф та Україною». А також - підтримує необхідність розв’язання проблем, пов'язаних з перешкодами на шляху експорту російського зерна і добрив. Тобто - де факто, Туреччина підтримує ультиматум росії, яка грозиться не продовжити «зернову угоду», якщо її вимоги не будуть виконані.

Чавушоглу зазначив, що в реалізації «зернової угоди» мають місце «проблеми, пов'язані з перешкодами на шляху експорту російського зерна і добрив», пише Anadolu.

«Туреччина і росія єдині в думці щодо необхідності їх усунення. Генсек ООН також докладає зусиль у цьому напрямку. Для продовження угоди важливо вирішити всі ці проблеми», - сказав турецький міністр.

За даними Туреччини, з початку дії «зернової угоди» із 3 портів України вийшли 866 судів з понад 27 млн тонн агропродукції. Станом на зараз, «зернова угода» продовжена на 60 діб, а в координаційному штабі у Стамбулі працює 111 осіб.

Також повідомляється, що дві країни обговорити продовження діалогу щодо Сирії, зусилля щодо підписання масштабної мирної угоди між Азербайджаном та Вірменією, відкриття 27 квітня першого енергоблоку АЕС «Аккую» та інші сфери співробітництва.

Читайте також
У росії підтвердили, що продовжують «зернову угоду» на попередніх умовах
Україна збільшить тоннаж суден для «зернового коридору»
«Зернову угоду» продовжено на 4 місяці – Кубраков

В самурая немає мети, є лише шлях. Ми боремось за об’єктивну інформацію.
Підтримаєте? Кнопки під статтею.

поддержать проект

Источник материала
loader
loader