/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3c971e25f2033e23ebcf04d0cfcf157b.jpg)
У МЗС відреагували на угорські заяви про «дозвіл росії» для вступу України у НАТО
Про це йдеться в коментарі речника МЗС Олега Ніколенка у відповідь на заяву віцеспікерки парламенту Угорщини, передає Укрінформ.
Ніколенко акцентував, що Україна має суверенне право вільно обирати засоби безпеки, що неодноразово підтверджувалося на рівні всіх держав-членів НАТО, зокрема й Угорщини.
«Ми не потребуємо дозволу росії, аби стати членом Альянсу. Водночас небезпечно, коли окремі угорські політики намагаються ставити безпеку євроатлантичного простору в залежність від забаганок москви», - заявив речник МЗС.
Він додав, що немає жодних об‘єктивних причин, які перешкоджали б вступу України в НАТО. «Українське членство лише посилить Альянс, унеможливить повторення російської агресії в Європі в майбутньому», - зазначив Ніколенко.
Як повідомлялося, віцеспікерка парламенту Угорщини Дора Дуро заявила, що вступ України до НАТО без великих безпекових ризиків можливий лише за умови, що такий крок схвалить росія у форматі угоди.

