Вчені придумали, як перемогти "ген Евересту", який є причиною росту ракових пухлин
Вчені придумали, як перемогти "ген Евересту", який є причиною росту ракових пухлин

Вчені придумали, як перемогти "ген Евересту", який є причиною росту ракових пухлин

Вчені знайшли ахілесову п'яту гену MYC (myc proto-oncogene), який становить одну з найбільших проблем у лікуванні раку. Цей ген відповідає за підтримку росту і розвитку інших генів, що викликають рак, а також не реагує на жодне лікування.

Нове дослідження, яке виявило, як можна завадити MYC робити свою справу, опубліковано у журналі Nature. Вчені часто називають MYC "Еверестом" раку через нездатність побороти його.

"Відомо, що він відповідає за регуляцію генів раку у 70% випадків. Тому він є важливою мішенню для боротьби з раком", – розповів дослідник з Health Cancer Center Університету Флориди Метью Дісней.

Дісней та його команда виявили сполуки, які в майбутньому можуть бути використані для створення ліків, які блокуватимуть ген MYC. Вони також вважають, що їхнє дослідження допоможе боротися і з іншими генами, які прискорюють ріст ракових пухлин у людини, таких як JUN та MIR155.

Дослідники пояснюють, що MYC є білком-фактором транскрипції, який безпосередньо підтримує ракові стовбурові клітини в організмі, які діють як "насіння для раку". Тож вплинути на MYC на рівні білка неможливо.

Однак під час дослідження вдалося встановити, що месенджерна РНК (мРНК), яка кодує MYC, утворює структури, на які вчені можуть впливати. Дослідникам вдалося виявити загалом 2 000 нових структур РНК і шість хімічних структур, які можуть зв'язуватися з мРНК MYC. Ці ж структури, найімовірніше, будуть ефективними й проти генів JUN і MIR155.

Для впливу на РНК вчені пропонують використовувати низькомолекулярні ліки, а також новітні сполуки, які знищуватимуть мРНК.

Як пише Interesting Engineering, дослідники вважають, що новий метод лікування може дати нову надію для онкохворих людей.

Дісней та його команда працювали над структурами РНК протягом останніх 15 років і раніше протестували деякі зі своїх напрацювань на мишах. Тоді їм вдалося усунути ракові пухлини.

Також виявилося, що такий метод лікування є ефективним і проти інших захворювань, таких як міотонічна дистрофія та бічний аміотрофічний склероз (БАС).

Однак Дісней наголошує, що розроблені його командою сполуки є лише "стартовими зондами, а не ліками".

"Нам потрібно багато чого зробити, щоб удосконалити ці сполуки для використання на мишах і людях", – сказав вчений.

Раніше OBOZREVATEL також розповідав про те, що вчені створили "наномашини", здатні вбивати ракові клітини без хіміотерапії.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL у Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом