У горах Буковини сфотографували рідкісну саламандру
У горах Буковини сфотографували рідкісну саламандру

У горах Буковини сфотографували рідкісну саламандру

У горах Буковини вдалося впіймати в об'єктив фотоапарата рідкісну тварину - саламандру. Фото опублікував Подільський лісовий офіс у Facebook. Це найбільші хвостаті земноводні України, загальна довжина дорослих особин досягає 150 - 250 мм.

Тварина занесена до Червоної книги України - "вразливі види", а також входить дo  додатку ІІІ Бернської конвенції  - "види тварин, які підлягають охороні". У світі налічується сім видів саламандр.  В межах території України поширений тільки номінативний підвид - Salamandra s. salamandra. ЇЇ називають вогняною або ж плямистою. Живе вона у букових і смерекових лісах Карпат. Надає перевагу біотопам з товстим шаром лісової підстилки та моху.

- У давнину про саламандру складали міфи і приписували їй містичні здібності. В основному це пов’язано з її химерним забарвленням. Якщо перекласти "ім’я" з мови персів, то вийде - "палаюча зсередини". Ці земноводні мають спеціальні шкірні залози. Вони виробляють отруйний секрет, який викликає судоми і параліч у тварин, що намагаються з’їсти їх, - йдеться у повідомленні.

Шкіра саламандри дуже чутлива до забруднення навколишнього середовища. Відстежуючи кількість саламандр в дикій природі, науковці можуть оцінити, наскільки навколишнє середовище забруднене. Якщо є велика популяція саламандр, це означає, що середовище є чисте

Це найбільші хвостаті земноводні України. Фото: facebook.com/profile.php?id=100089103530655

Теги по теме
Животные Буковина
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом