Заборону УПЦ МП підтримують 66% респондентів - КМІС
Заборону УПЦ МП підтримують 66% респондентів - КМІС

Заборону УПЦ МП підтримують 66% респондентів - КМІС

Заборону УПЦ МП підтримують 66% респондентів - КМІС

У країні зростає недовіра до УПЦ МП.

Результати соціологічних опитувань свідчать про те, що все більше людей підтримують заборону УПЦ МП та все менше число людей, які довіряють цій церкві. Про це заявив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в ефірі телемарафону, повідомляє "Суспільне".

Як повідомив Паніотто, після початку повномасштабної російського вторгнення рівень довіри респондентів до церкви дуже змінився. Якщо у 2017 році церква посідала перше місце за рівнем довіри у респондентів, то на сьогодні вона лише на 10-му місці. Соціологи пояснюють, що це спровоковано не лише загальним зниженням довіри до церкви (хоча вона теж зменшилася: була 56%, зараз — 44%). Це пояснюється й тим, що на перші місця довіри респондентів вийшли інші соціальні інституції — влада та армія.

"У нас максимально можлива довіра до армії. Церква МП не підтримала боротьбу з Росією, як інші інституції. У нас є динаміка за рік — з грудня 2022 до травня 2023: повністю за заборону діяльності МП було 54%, а зараз — 66%",— розповів Паніотто.

Гендиректор КМІС також додав, що весь час до початку активної фази війни була дуже велика різниця у ставленні до УПЦ МП за регіонами. Зараз ця різниця суттєво зменшилася.

“У кожному з регіонів відбуваються такі зміни. Якщо на заході було 57% за заборону, стало — 75%. В центрі було 62%, стало 70%. Такі ж процеси відбулися на півдні: було 48%, стало — 58%. Тобто більшість за заборону. На сході був 41%, а стало — 50%", — повідомив Паніотто.

Нагадуємо, українці не можуть пробачити УПЦ МП насамперед  проповідей "руского міра", зв’язків із російськими спецслужбами та підтримку впродовж восьми років, з 2014 року, російського наративу про буцімто "громадянську війну" в Україні, пише у своїй статті ZN.UA "Доля УПЦ МП: дорога від храму" Катерина Щоткіна.

Источник материала
Поделиться сюжетом