Кличко відреагував на знесення історичного будинку в Києві та оголосив про три кроки
Кличко відреагував на знесення історичного будинку в Києві та оголосив про три кроки

Кличко відреагував на знесення історичного будинку в Києві та оголосив про три кроки

Кличко відреагував на знесення історичного будинку в Києві та оголосив про три кроки

За його словами, міська влада "не давала жодних дозволів чи погоджень" на демонтаж.

Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував знесення дерев’яного будинку на вулиці Ярославській на Подолі, якому було понад 200 років. На демонтаж, який відбувся в четвер, 10 серпня, столична влада не давала дозволу або погодження, повідомив мер у Telegram.

На тлі Кличко заявив, що ініціює припинення Київською радою договору оренди ділянки, укладеного в 2009 році. Він пояснив: “Оскільки приватний власник, всупереч усім нормам і здоровому глузду, прикрившись листом Мінкульту, вирішив, що може паплюжити історичну спадщину нашого міста”.

Також, за словами міського голови, влада столиці вже готує звернення до правоохоронних органів, щоб ті перевірили законність дій власника будинку. 

Крім того, мер ініціює прийняття Київрадою заборони на реконструкцію чи інші дії з будівлями Києва, яким понад сотню років, без відповідних висновків містобудівної ради. У межах виконання рішення не має враховуватися перебування будівлі в реєстрі.

"Зазначу цікавий момент, що Верховна Рада в січні цього року остаточно скасувала  заборону на містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України", – додав Кличко.

Наостанок від імені влади Києва він закликав Верховну Раду ухвалити в другому читанні законопроект №0895 від 2019 року, що має дозволити місцевим органам влади примусово купляти в безвідповідальних приватних власників і повертати громаді памʼятки архітектури чи старовинні приміщення, які не утримуються належним чином та руйнуються. Кличко наголосив, що законопроєкт важливий для охорони культурної спадщини всієї України.

Раніше повідомлялося, що замовником демонтажу був партнер юридичної фірми "Алєксєєв, Боярчуков і партнери" Сергій Боярчуков. Інший партнер компанії – народний депутат від "Євросолідарності" Сергій Алєксєєв, який є президентом офіційного фан-клубу Кличків. У 2010 році Київрада надала Сергію Боярчукову ділянку в оренду на 15 років "для будівництва, реконструкції та обслуговування офісного центру з вбудовано-прибудованими приміщеннями для надання соціальних послуг та підземним паркінгом". У 2021 році Департамент містобудування та архітектури КМДА видав обмеження на реконструкцію будинку.

Голова громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції Катерина Бутко повідомляла, що від самого початку робіт біля будівлі на Подолі перебував екіпаж поліції, який ніяк не перешкоджав роботам. Однак, уже по обіді поліція відкрила кримінальне провадження щодо самоправства.

У 2021 році в Києві забудовник будівельною технікою майже повністю знищив історичну садибу Барбала, розташовану поруч з Львівською площею. Роботи були проведені, всупереч тому, що в травні Міністерство культури і інформаційної політики направило забудовникові розпорядження про припинення земляних і будь-яких будівельних робіт на цьому об'єкті.

Источник материала
Поделиться сюжетом