Центральний банк Китаю буде ретельно перевіряти масову купівлю доларів — Reuters
Центральний банк Китаю буде ретельно перевіряти масову купівлю доларів — Reuters

Центральний банк Китаю буде ретельно перевіряти масову купівлю доларів — Reuters

Центральний банк Китаю буде ретельно перевіряти масову купівлю доларів — Reuters

Протягом останніх тижнів Пекін активізував зусилля, щоб уповільнити темпи падіння юаня.  

Центральний банк Китаю посилює контроль за масовою купівлею доларів місцевими компаніями, в той час, коли китайська валюта зіштовхнулася зі зростанням тиску девальвації. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.       

За словами джерел, компанії, яким необхідно придбати 50 мільйонів доларів або більше, тепер потребуватимуть схвалення Народного банку Китаю, який на вихідних скликав зустріч із деякими комерційними банками з цього питання.   

"Процес затвердження буде продовжено. Нещодавня девальвація юаня дійсно була занадто сильною, і багато хто тепер очікує, що юань ослабне більше", - сказало одне з джерел.

За словами іншого джерела, центральний банк країни попередив деяких кредиторів про їхні величезні покупки доларів від імені їхніх корпоративних клієнтів.

Директива була видана в той час, коли юань знизився приблизно на 6% щодо долара США цього року, впавши до рівня, який востаннє спостерігався під час глобальної фінансової кризи 2008 року.

Протягом останніх тижнів Китай активізував свої зусилля, щоб уповільнити темпи падіння юаня, встановлюючи постійно сильніші, ніж очікувалося, фіксації середніх значень. Раніше цього місяця Пекін оголосив, що збільшить пропозицію доларів, зменшивши кількість іноземної валюти, яку банки повинні відкладати.

Минулого місяця джерела повідомили Reuters, що валютні регулятори Китаю попросили деякі банки зменшити або відкласти купівлю доларів США, щоб сповільнити знецінення юаня.     

Економічне відновлення Китаю після трьох років жорстких карантинних обмежень, спричинених COVID-19, втратило динаміку після жвавого старту в першому кварталі, охопленого слабкими споживчими витратами та поглибленням спаду на ринку нерухомості. Аналітики, опитані Reuters, вважають, що цього року китайська економіка зросте на 5,0%, що нижче за 5,5%, прогнозовані в липневому опитуванні. 

МЗС Китаю каже, що економіка країни стійка і не зазнала краху, відкинувши заяви Заходу про те, що економіка країни сповільнюється і може спричинити ширші проблеми.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом