Банки готуються переписувати курс долара вже за кілька днів: чого очікувати українцям
Банки готуються переписувати курс долара вже за кілька днів: чого очікувати українцям

Банки готуються переписувати курс долара вже за кілька днів: чого очікувати українцям

Зниження Нацбанком облікової ставки може призвести до зниження курсу готівкового долара. У банківському секторі прогнозують, що вже наступного тижня (18-24 вересня) американська валюта може коштувати 36,8-37,8 грн. Вранці 14 вересня ж – перед рішенням щодо облікової ставки – банки виставили курс готівкового долара на середньому рівні 37,7/38,3 грн (купівля/продаж).

При цьому, пояснив OBOZREVATEL начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, ринок перебуватиме в очікуванні подальшої валютної лібералізації. Зокрема встановлення плаваючого курсу.

"18-24 вересня ситуація на валютному ринку багато в чому залежатиме від прийнятих рішень 14 вересня. Ринок очікував зниження облікової ставки і після таких змін та оприлюднення даних щодо інфляції цілком можливе утворення нових валютних меж для долара: 36,8-37,8 грн", – зазначив банкір.

На скільки НБУ знизив облікову ставку

Національний банк 14 вересня знизив облікову ставку з 22% до 20%. Це насамперед означає, що гроші стануть дешевшими для банків.

У перспективі  ж це може призвести до здешевлення та споживчих кредитів та зниження ставок за депозитами. Також нова "обліковка" може скоригувати ситуацію на валютному ринку, бо зниження ставки пов'язане і з привабливістю гривні, і з валютною лібералізацією.

Україні доведеться повернути плаваючий курс долара

Крім того, керівництво Нацбанку заявило про намір повернутися до гнучкого курсу готівкового долара. І відмовитись таким чином від фіксованого, який зараз становить 36,56 грн.

Втім, цьому передуватиме низка процесів, передбачених узгодженою з МВФ програмою валютної лібералізації. Зокрема, НБУ хоче спочатку отримати задовільні показники щодо низки параметрів. Це, зокрема:

  • інфляція;
  • реальна ринкова ставка;
  • стан та обсяг золотовалютних резервів;
  • ситуація на валютному ринку;
  • фінансова стабільність;
  • ризики безпеки.

"От практично повний список. Поки що команда Нацбанку мені до певної міри нагадує снайпера, який намагається влучити точно в ціль. Але при цьому мета постійно рухається, і ми повинні потрапити саме таким чином, щоб не зашкодити досягненням, які маємо сьогодні", – наголосив глава. НБУ Андрій Пишний.

При цьому він наголосив: до скасування фіксованого курсу в регуляторі готуються вже протягом тривалого часу. "Сигнали з цього приводу ми надаємо ринку останні не менш як півроку", – зазначив Пишний.

Як повідомляв OBOZREVATEL, водночас, за словами нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, курс у 41,4 грн/долар на 2024 рік, який озвучив міністр фінансів Сергій Марченко, є прогнозом, а не констатацією факту. Понад те,в експертному середовищі впевнені, що нині якихось передумов для підвищення курсу долара в Україні до 41 грн. і вище немає.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом