Кремль наказав своїм ЗМІ не називати Зеленського президентом
Кремль наказав своїм ЗМІ не називати Зеленського президентом

Кремль наказав своїм ЗМІ не називати Зеленського президентом

Кремль наказав своїм ЗМІ не називати Зеленського президентом

Наказ отримали і офіційні ЗМІ і Telegram-каналы.

Адміністрація президента Росії наказала підконтрольним Кремлю засобам масової інформації припинити називати президента України Володимира Зеленського президентом, повідомляє російське опозиційне видання «Холод» із посиланням на співробітників російських видань, які отримали відповідну директиву.

Розіслана у п’ятницю, 15 вересня, вимога стосується всіх видів медіа: від телеканалів до інтернет-ЗМІ та Telegram-каналів.

Директиву розіслали у п'ятницю увечері, 15 вересня.

«Нав'язати нові стандарти намагаються всім: від ТАРС до Рідовкі». У деяких редакціях ці вимоги викликали хвилю обурення — деякі співробітники навіть погрожували звільнитися», — повідомило одне з джерел на умовах анонімності.

Чиновники Кремля пропонують виданням під час висвітлення діяльності Володимира Зеленського або не згадувати його посаду, або використовувати словосполучення «режим Зеленського».

Крім заголовків, вимоги хочуть поширити на основний текст матеріалу і так звані беки новин — частини текстів, де розповідається передісторія інфоприводу. Однак основний наголос поки що роблять саме на заголовках, щоб при видачі інфоприводів у пошуку Володимир Зеленський відображався без офіційного статусу.

З початку війни в Україні російська влада стала активно стежити за формулюваннями, які використовують ЗМІ. Так, війну заборонено називати війною, а у виборі джерел інформації можна спиратися лише на офіційні російські дані.

В адміністрації президента для співробітників провладних ЗМІ стали частіше готувати методики про те, як варто висвітлювати ті чи інші гучні події.

Наприклад, у жовтні 2022 року після удару по Кримському мосту, їм рекомендували писати, що «істерія з приводу вибуху була штучною, а збитки самого вибуху сильно перебільшені київською пропагандою».

У листопаді співробітникам ЗМІ рекомендували пояснювати втечу російських військових з українського Херсона тим, що Україна та країни НАТО «кинули всі сили» саме на цей напрямок фронту, що «загрожує величезним кровопролиттям».

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом