Мінкульт створить банк українських шрифтів і відмовиться від російських: що це означає
Мінкульт створить банк українських шрифтів і відмовиться від російських: що це означає

Мінкульт створить банк українських шрифтів і відмовиться від російських: що це означає

У Міністерстві культури та інформаційної політики планують створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських. Так, відомство має намір заборонити використання у своїх внутрішніх документах російського шрифту "Іжиця".

Його можуть замінити дизайнерським шрифтом "Воля". Про це йшлося на засіданні Комітету українського парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики у понеділок, 18 вересня, передає пресслужба Мінкульту.

Як зазначив т.в.о. очільника відомства Ростислав Карандєєв, Україна має власні символи  суверенності та незалежності, що ідентифікують нашу державу, її історію, культуру, мову та графічне вираження цієї мови. Тому необхідно відмовитися від використання шрифтів російського походження.

Як зазначається, шрифт "Воля", яким у Раді планують замінити "Іжицю", розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

Відповідний проєкт постанови, як сказано у повідомленнія, вже запропоновано в парламенті. НИм передбачається, використання у внутрішніх документах шрифту "Воля" замість "Іжиці".

Карандєєв додав, що МКІП запланував проведення відбору та формування банку унікальних українських шрифтів. Він додав, що український шрифт має бути впізнаваним, нести історичне підґрунтя, графічно вирізнятися серед інших кириличних шрифтів та привертати увагу. 

До роботи у цьому напрямку залучені представники профільних установ та мистецького середовища.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українців обурив наказ Міністерства освіти та науки з вимогою писати "Російська Федерація" з великої букви. Громадяни не розуміють, чому в розпал війни, розв'язаної країною-агресором, в уряді мають місце подібні ініціативи.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом