Підготовка до відключень світла: скільки коштують генератори в Україні та чи буде подорожчання
Підготовка до відключень світла: скільки коштують генератори в Україні та чи буде подорожчання

Підготовка до відключень світла: скільки коштують генератори в Україні та чи буде подорожчання

Українці знову скуповують генератори. Найпопулярніші моделі – бензинові на 2,5-3 кВт – поки що коштують від 7000 грн. Проте найбільше пропозицій у ціновій категорії 10-15 тис. грн. За прогнозами продавців, восени ціни на генератори можуть зрости на 10%, але дефіцит товару не очікується.

Як показав моніторинг OBOZREVATEL, найдешевші моделі бензинових генераторів (0,6-1,2 кВт) можна знайти від 4000 грн (а за знижками і 3500 грн). Однак слід враховувати, що такі пристрої дозволять підключити хіба що зарядку для ноутбука та освітлення.

Крім того, варто враховувати, що у всіх "бюджетних" моделях встановлено ручний стартер. Тобто генератор кожен раз доведеться заводити вручну. Варіанти з електричним пуском (кнопкою або ключем) стартують від 9000 грн, а з автоматичним (коли генератор сам заводиться при відключенні світла) – від 12 тис. грн.

Дизельні генератори зазвичай дорожчі. Ціни на них стартують від 20 тисяч гривень. За таку вартість пропонують потужність 2-3 кВт.

Як зміняться ціни на генератори

Продавці, незважаючи на попередження про можливі відключення світла, не очікують на дефіцит генераторів. Ціни при цьому можуть піднятися приблизно на 10% – на тлі підвищеного попиту, пише Finance.ua.

Як пояснив комерційний директор однієї з великих торгових мереж В'ячеслав Склонний, крім попиту спровокувати подорожчання можуть повернення ПДВ, збільшення вартості закупівлі виробниками та зростання вартості логістики.

Крім того, продавці вважають одним із головних факторів, який може сколихнути ринок, курс долара. Якщо американська валюта подорожчає, закупати генератори за кордоном теж стане дорожче, а тому зміняться і ціни в магазинах.

Раніше OBOZREVATEL також розповідав, як правильно запустити генератор вперше після покупки. Є кілька речей, які категорично не можна робити із пристроєм.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом