Боротьба з корупцією: Єврокомісія назвала наступні кроки, необхідні Україні
Боротьба з корупцією: Єврокомісія назвала наступні кроки, необхідні Україні

Боротьба з корупцією: Єврокомісія назвала наступні кроки, необхідні Україні

Згідно звіту Єврокомісії про проведення реформ в Україні, ще 3 галузі потребують подальшої уваги. Йдеться про протидію корупції, антиолігархічне законодавство та права національних меншин.

Як оцінюють успіхи України в боротьбі з корупцією

Єврокомісії погоджується, що Україна має деякі успіхи в боротьбі проти корупції. До цього призвело, зокрема, і виконання Києвом рекомендацій ЄС, наданих разом із оголошенням про кандидатський статус.

"Нові очільники НАБУ та САП, які були призначені в березні 2023 року та в липні 2022 року в прозорий та меритократичний спосіб. З часу їхнього призначення рівень співпраці між цими відомствами збільшився, рівно як і кількість розслідувань корупції високого рівня", – зазначено у звіті Єврокомісії.

Також в ЄС відзначили повернення обов'язкового електронного декларування, яка із початком повномасштабного вторгнення було призупинене.

Що ще потрібно зробити в антикорупційній сфері

Попри зазначені вище успіхи, Єврокомісія також очікує від Києва нових заходів.

"Україні варто продовжувати рух до переконливого списку розслідувань, обвинувачень та винесення вироків у справах про корупцію найвищого рівня разом із конфіскацією незаконно отриманого майна. Також необхідні заходи для зміцнення матеріального та процесуального кримінального права", – зазначили у ЄС.

Також, на думку Єврокомісії, для того, щоб допомогти антикорупційним органам впоратись з великим потоком корупційних справ, Україна має розширити їхній штат, прописаний у законодавстві. Цікаво, що аналогічну рекомендацію Києву надавали також і США всвоємулисті до уряду.

Теги по теме
Новости Украины Коррупция НАБУ САП
Источник материала
loader
loader