Командира армії РФ заочно засудили до довічного увʼязнення за розстріл цивільного на Київщині
Командира армії РФ заочно засудили до довічного увʼязнення за розстріл цивільного на Київщині

Командира армії РФ заочно засудили до довічного увʼязнення за розстріл цивільного на Київщині

В Україні до довічного позбавлення волі заочно засудили командира-розвідника російської армії Дмитра Дьогтя. Він причетний до масових вбивств цивільних українців на Київщині

Про це інформують пресцентри СБУ й Офісу генпрокурора.

Обіймаючи посаду керівника розвідки 64-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил Росії, Дьоготь брав участь у захопленні Бучанського району на Київщині.У період тимчасової окупації громади він командував діями підлеглих під час проведення каральних акцій проти місцевих жителів.

Зазначається, що у ході таких рейдів окупанти викрадали та вбивали людей, а також грабували приватні помешкання. При цьому військовий посадовець власноруч застосовував вогнепальну зброю проти цивільних.

Встановлено, що 3 березня 2022 року на одній з вулиць селища Гавронщина Бучанського району Дьоготь зупинив беззбройного 70-річного громадянина і вдарив його в обличчя прикладом автомата. Після падіння потерпілого росіянин розстріляв чоловіка в спину.

Ініційована Службою безпеки України судово-медична експертиза підтвердила, що причиною загибелі місцевого жителя стали численні вогнепальні поранення і втрата крові.

Російського командира визнали винним за порушення законів та звичаїв війни і призначили йому довічне позбавлення волі заочно. Наразі тривають комплексні заходи для встановлення місця перебування засудженого для його покарання за злочини проти українців.

  • Київський районний суд Харкова 13 листопада визнав винним 38-річного чоловіка, який 1 березня 2022 року навів російську ракету на будівлю Харківської ОВА.
Теги по теме
Украина Россия СБУ
Источник материала
loader
loader