19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Угоди M&A в Україні: аграрії зосередились на логістиці та переробці
Угоди M&A в Україні: аграрії зосередились на логістиці та переробці

Угоди M&A в Україні: аграрії зосередились на логістиці та переробці

Певна активність спостерігалась у 2023 році в аграрному секторі щодо купівлі активів у сфері логістики (термінали, сухі порти, елеваторні потужності) з метою оптимізації доставки зерна.

Також попит у інвесторів мали сільськогосподарські підприємства із земельним банком (переважно в західній та центральній частині України), повідомляє InVenture.

Найактивнішим гравцем стала компанія Kernel. Насамперед варто виділити викуп компанією Namsen Limited Андрія Веревського у міноритарних акціонерів (Lind Value, Kopernik Global Investors LLC, OFE PZU, OFE NN, FRAM FIZ%, Aegon OFE, PKO BP OFE та ін) 36% акцій Kernel за $136 млн у межах делістингу компанії Kernel на Варшавській фондовій біржі.

Також Kernel у 2023 році провела низку угод з придбання агрологістичних активів і, зокрема, купівлю ПАТ «Іллічівський олійно-жировий комбінат» (ІМЖК) за $19 млн, терміналу з перевалки соняшникової олії в порту Рені ТОВ «Рені-Ойл» за $24,75 млн і складських потужностей з перевалки рослинних олій у порту «Чорноморськ» за $19,4 млн.

Ще однією схожою угодою в цій сфері можна вважати купівлю частини логістичних портових активів, які належали GNT Group (зерновий термінал ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл»), які знаходилися в банківській заставі.

«У 2023 році в Україні не спостерігалися угоди з продажу великих агрокомпаній», — зазначають аналітики. 

Американській SigmaBleyzer вдалося продати з великим дисконтом останні активи агрохолдингу AgroGeneration у Харківській області за $7,7 млн.

Ще один американський інвестор — NCH — досить вдало вийшов з одного із сільськогосподарських активів, продавши компанію ТОВ «Біолан» агрохолдингу ТОВ «Волинь-Зерно-Продукт» (ТМ «Вілія»). За оцінками експертів, вартість цієї угоди могла становити від $10-12 млн.

За словами керуючого партнера InVenture Олексія Олейнікова, багато угод в агросекторі залишаються непублічними. Так, лише за 2023 рік компанія InVenture закрила 3 угоди з купівлі-продажу агроактивів (серед них сільськогосподарські підприємства в Тернопільській, Полтавській та Київській областях).

«Окрім інтересу до рослинницьких компаній, проблеми з логістикою зерна стимулюють підвищений попит інвесторів до підприємств у сфері переробки сільськогосподарської продукції. До них належать насамперед тваринницькі комплекси, олійноекстракційні заводи, підприємства глибокої переробки зерна, а також підприємства харчової промисловості», — уточнив Олейніков. 

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны