Про це заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.
"Угруповання російських бойовихкораблівЧорноморського флоту РФ досить потужне, але у бойових діях проти України були задіяні в основному носії крилатих ракет. Однак протягом уже досить тривалого часу ці системи озброєння так само не застосовуються. Тобто фактично зараз Чорноморський флот РФ опікується двома основними питаннями: це охорона і оборона пунктів базування водного району та контролю цивільного судноплавства і навчальним процесом їхніх моряків", - сказав Плетенчук.
За його словами, росіяни зараз виконують свої завдання в основному у східній частині Чорного моря.
На даний час, повідомив він, у Чорне море виведено 5 кораблів, з яких два фрегати, що можуть мати до 8 ракетних носіїв кожен.
Плетенчук пояснив, що здебільшого ці виходи в море російських кораблів пов'язані із заходами безпеки і з переведенням суден до інших портів. "Це коли їхні кораблі намагаються змінювати місце їх стоянки, місце базування і для цього, звісно, їм треба вийти в море", - додав він.
Говорячи про те, чи може Україна боротися з російськими підводними човнами за допомогою дронів, Плетенчук зазначив, що тут не можна обійтися дронами. Такі завдання, за його словами, виконують великі кораблі або авіація. "Тому, звісно, це домашнє завдання у нас ще попереду", - зауважив речник.
Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабного вторгнення російської армії Україна вивела з ладу близько 33% бойових кораблів Чорноморського флоту РФ.