![Франція першою у світі закріпить право на аборт у конституції](https://thumbor.my.ua/JzhIHRe_iQs4ZXbac6R7f_OmGmM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F73ed812935e3a12ed113bf27b7847da2.jpg)
Франція першою у світі закріпить право на аборт у конституції
За конституційну гарантію абортів проголосували 267 сенаторів, і 50 виступили проти, передає Укрінформ із посиланням на France Info.
«Я взяв на себе зобов'язання зробити свободу жінок на аборт незворотною, закріпивши її в конституції. Після Національних зборів Сенат зробив рішучий крок, який я вітаю», - написав президент Франції Еммануель Макрон у соцмережі Х.
Своєю чергою міністр юстиції Ерік Дюпон-Моретті зазначив, що це голосування, «по суті, підтверджує, що жінки в нашій країні вільні, підтверджує, наскільки ми всі прив'язані до цієї свободи». Він додавши, що Франція стане першою країною у світі, яка закріпить у конституції свободу жінок розпоряджатися власним тілом.
Процес перегляду Основного закону у Франції передбачає окремі голосування у Національних зборах і Сенаті, після чого зміни мають бути ухвалені обома палатами парламенту, які збираються в Конгресі. Цей останній крок депутати мають зробити вранці 4 березня.
Нагадаємо, Макрон у жовтні повідомив, що подасть до Державної ради законопроєкт, щоб закріпити в конституції 1958 року гарантоване жінкам право добровільно переривати вагітність.
У 2022 році у Франції було зареєстровано 234 300 абортів. Це найвищий показник з 1990 року.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)